Komentari 4

Odlične igre Tomića i Šarića u porazima Barcelone i Efesa...

1

Košarkaši Olympiakosa u drugom su susretu četvrtfinala doigravanja Eurolige kao gosti svladali Barcelonu sa 76-63 i tako poravnali omjer u pobjedama u seriji na 1-1

Nakon poraza u prvoj utakmici u Madridu, Anadolu Efes bio je jako blizu da uzme 'break' na istom parketu, no Real je ipak na kraju slavio 90-85 te poveo 2-0 u seriji na tri pobjede.

Sredinom treće četvrtine gosti su vodili 62-45, ali je Real napravio seriju 15-0 i uspio do kraja tog dijela igre smanjiti na 66-63. Turska je momčad izdržala pritisak i ponovno povela u zadnjoj dionici igre, ali Real je novom serijom vratio prednost i u samoj završnici pogađao slobodna bacanja nakon prekršaja koje su igrači Efesa radili u zadnjim sekundama, te slavili.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić igrao je 29 minuta za Anadolu Efes i zabio je 11 koševa uz 9 skokova, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper za 24 minute ubacio pet koševa uz tri skoka i jednu asistenciju. Real su do pobjede predvodili Sergio Llull s 18 koševa i 12 asistencija te Rudy Fernandez s 15 postignutih koševa. Treća utakmica ovih suparnika na rasporedu je u utorak u Istanbulu.

Košarkaši Olympiakosa u drugom su susretu četvrtfinala doigravanja Eurolige kao gosti svladali Barcelonu sa 76-63 (15-10, 20-15, 21-20, 20-18) i tako poravnali omjer u pobjedama u seriji na 1-1.

Do važne pobjede gosti su stigli na 'krilima' Printezisa s 22 koša i devet skokova te Spanoulisa sa 16 koševa. Oliver Lafayette za 20 minuta zabio je samo tri koša uz pet skokova i jednu asistenciju. Najbolji u Barceloni bio je Ante Tomić s 14 koševa 14 skokova i tri asistencije za 29 minuta. Mario Hezonja igrao je 15 minuta i zabio tri koša uz jedan skok i asistenciju. Treća utakmica na rasporedu je u utorak u Pireju.