Komentari 455

Đoković slavio u fantastičnom finalu protiv Rogera Federera

6

U fantastičnom finalu na središnjem terenu za tri sata igre Đoković je pobijedio Federera 3-1 u setovima za svoj ukupno treći naslov pobjednika u Wimbledonu

Novak Đoković pobjednik je ovogodišnjeg izdanja Wimbledona. U fantastičnom finalu na središnjem terenu All England Cluba za tri sata igre svladao je Rogera Federera 3-1 u setovima (7-6(1), 6-7(10), 6-4, 6-3) za svoj ukupno treći naslov na najvećem svjetskom teniskom turniru.

U reprizi prošlogodišnjeg finala Novak je tako uspio obraniti naslov, a dva izvanserijska igrača pružila su nam izvanserijski tenis pogotovo u prva dva seta koja su otišla u tie-break

Federer je prvi došao do breaka u šestom gemu prvog seta kada je odigrao četiri fantastična boda u nizu i brzo došao do 4-2. Međutim, Đoković se nije predao već je odmah uzvratio istom mjerom. Stigao je do dvije break lopte, Federer je prvu spasio servisom, no na drugoj je pogriješio na mreži. Federer je kod vodstva 6-5 na Novakov servis imao dvije set lopte, no nije ih uspio iskoristiti i meč je otišao u tie-break, u kojem se pak nije stigao sabrati i osvojio je tek jedan bod.

Federer je u petom gemu drugog seta imao nove dvije break prilike, ali i njih je uspio spasiti Đoković, koji je kod svog vodstva 5-4 na Federerov servis imao i set loptu, no izdržao je Švicarac. U sljedećem gemu Federer ima break loptu, nakon koje smo vidjeli još četiri izjednačenja, ali i ovaj set je otišao u tie-break. U odlučujućoj igri Federer je četiri puta gubio servis, a Novak pet i rezultatom 12-10 FedEx je izjednačio meč.

Imao je Novak već u prvom gemu trećeg seta dvije break prilike, no ponovno ih nije iskoristio. Uzvratio je Federer s break šansom u sljedećem gemu, ali spasio se Novak koji u sljedećem gemu uzima servis Federeru i drži tu prednost do kraja seta.

Federer je pao u četvrtom setu i Novak je s dva breaka došao do velikog slavlja nad jednim od najvećih tenisača svih vremena.