Olić odmarao zbog gripe, Hamburg SV dobio Schalke

1

Golovima raspucanog Paola Guerrera HSV je na gostovanju u Gelsenkirchenu pobijedio 2-1. Ivan Rakitić je u porazu sudjelovao do 60. minute

Fred Rutten je gledao u prazno, svečana loža već je nekoliko minuta bila prazna. Još jedan poraz na svom stadionu, još jedno razočaranje. Schalke je dočekao HSV pred ispunjenim tribinama, čekali su konačni pomak u jednoj sivoj sezoni. Ali trebao je i golmanu Neuru netko reći da bi bilo zgodno pobijediti u ovoj utakmici. Čovjeku je vjerojatno laknulo vidjevši da u sastavu HSV-a nema ni Mladena Petrića ni Ivice Olića, ali ipak se malo previše opustio.
Do 70. minute golova nije bilo, a onda je Neuer išao jednu loptu išao izbiti glavom. No grubo je pogriješio i ponudio Paolu Guerreru šansu koju je nemoguće propustiti. Peruanac je zabio za 1-0 i utabao put do pobjede HSV-u. Samo četiri minute kasnije zabio je još jedanput, ovoga puta iz blizine. Schalke je samo uspio smanjiti, i treći put zabio je Perunac, ali Schalkeov Jefferson Farfan. Imali su i dvije šanse za izjednačenje, ali nije ušlo.
Dugo se čekala informacija zašto Ivica Olić nije čak ni na klupi HSV-a. A onda su iz HSV-a objavili da "Olić mora kratko pauzirati jer se muči s gripom". Do Andore je još desetak dana, valjda će i ta gripa odustati do tada. Ivan Rakitić je bio u prvih 11 Schalkea, ali u 60. minuta zamijenio ga je Halil Altintop.
Schalke je tek osmi, ali zato je velika gužva na vrhu. Hertha vodi s 49 bodova, na 48 su Bayern, Wolfsburg, sada i HSV. Hoffenheim je 'zapeo' na 44, Stuttgart ima 42.