Komentari 44

Nakon 2 mjeseca Olmo u prvoj, bio najlošije ocijenjen u klubu

1

S nova tri gola, Werner je stigao do brojke od 24 pogotka ove sezone u Bundesligi, a više od njega zabio je samo napadač Bayerna Poljak Robert Lewandowski, čak 27 golova

U susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Mainz 05 s 5-0 vrativši se na treće mjesto ljestvice.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Timo Werner, koji je golove zabio u 11., 48. i 75. minuti. S nova tri gola, Werner je stigao do brojke od 24 pogotka ove sezone u Bundesligi, a više od njega zabio je samo napadač Bayerna Poljak Robert Lewandowski koji je vodeći strijelac lige sa 27 golova.

Odličnu predstavu upisao je i Yussuf Poulsen koji je postigao pogodak u 23. minuti i dodao dvije asistencije. Među strijelce se upisao i Marcel Sabitzer u 36. minuti.

Bundesliga - 1. FSV Mainz 05 v RB Leipzig

Od prve minute za goste je zaigrao i bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo, no nažalost je po SofaScoreu bio najlošije ocijenjen igrač svoje momčadi.

RB Leipzig se ovom pobjedom vratio na treće mjesto ljestvice sa 54 boda, tri manje od drugoplasirane Borussije Dortmund, dok vodeći Bayern ima 61 bod.

I u prvom nedjeljnom susretu slavili su gosti. Augsburg je sa 3-0 u Gelsenkirchenu porazio Schalke.

Trijumfom u Auf Schalke Areni gosti su prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede u njemačkom prvenstvu, dok je nastavljena agonija domaće momčadi, koja već devetu utakmicu u Bundesligi ne zna za pobjedu.

Augsburg je poveo već u 6. minuti sjajnim pogotkom Lowena iz slobodnog udarca s više od 25 metara. U završnici utakmice napadači Augsburga iskoristili su pogreške u obrani domaće momčadi. Prvo je u 76. minuti 23-godišnji Noah-Joel Sarenren-Bazee postigao svoj prvi bundesligaški pogodak za 2-0, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka Venezuelanac Sergio Cordova postavio konačnih 3-0.

Jedvaj briljirao u fantastičnoj pobjedi svojih nad Schalkeom

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu na središnjem braniču u pobjedničkoj momčadi.

Augsburg je sa 30 bodova skočio na 13. mjesto, dok je Schalke sa 37 bodova ostao na 8. poziciji.

Vodeći Bayern ima 61 bod, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. RB Leipzig je treći sa 54 boda, a zatim slijede Bayer Leverkusen sa 53 i Borussia Moenchengladbach sa 52 boda.