Komentari 4

Opet savršena Barcelona: Valencia popila četvorku...

1

Barcelona je pobijedila 4-0 na svom stadionu, a prvo ime utakmice bio je raspoloženi Thierry Henry. Zabio je triput, još jednom Dani Alves

Doista je prejaka ta Barcelona... Barem tako izgleda u posljednje vrijeme. Ako im momčadi koje bi im trebale biti konkurenti ne mogu ni blizu, što je onda tek s ostalima? Nakon što su Sevillu u gostima 'isprašili' s tri komada, dočekali su Valenciju pred svojim navijačima. I odlično se držala Valencia. Prvih 19 minuta. A onda je Thierry Henry primio loptu, projurio pokraj braniča gostiju i pogodio za 1-0. Pepe Guardiola je jedva i doživio taj gol, nekako pod normalno dođe da u tom razdoblju utakmice Barcelona vodi. Protivnik? Čini se da i nije bitan.
Osam minuta kasnije, slična slika. Opet Henry, opet gol. Podsjetio je na one dane kada je bio u Arsenalu, lagan korak i nevjerojatna realizacija opet su ovdje... S dva gola u mreži Valencia je otišla na odmor, a čim su se s njega vratili opet su vadili loptu iz mreže. Dani Alves je preuzeo Henryjevu ulogu i pogodio za 3-0 u 46. minuti. Da sve bude u znaku Thierryja Henryja Francuz se pobrinuo u 79. minuti, kada je zabio i svoj treći gol za konačnih 4-0.
Barcelona je odigrala još jednu savršenu utakmicu, 90 minuta u kojima je 'mljela' protivnika i na kraju svim igračima Valencije vjerojatno oduzela volju za igranjem nogometa. Dobili su 4-0 bez ozbiljnog faula, zastrašujućom lakoćom. Niti jedan žuti karton, Valencia čak pet. Ali četiri gola, Valencia ni blizu.