Komentari 8

Oršić: 'Ovo je bilo za Šahtar, znamo da smo bolji od toga...'

5

Samo smo prvih 10 minuta igrali kako treba, a ako hoćeš nešto napraviti protiv Dinama onda moraš biti savršen. A mi se raspadnemo gotovo odmah. Nedopustivo!, poludio je Alexander Gorgon nakon poraza...

Bila je ovo jubilarna 100. utakmica Rijeke i Dinama na Kvarneru otkad je HNL-a, a gosti iz Zagreba pobrinuli su se da ju dobro proslave. Naime, nikada do sada Dinamo na Rujevici nije slavio 5-0. Bez teksta su bili igrači Rijeke nakon velikog poraza, a dinamovci su bili jasni - Šahtar je bio samo "peh".

01:32

Mislav Oršić odigrao je sjajnu partiju i postigao hat-trick.

- Nakon 5-0 izgleda kao da je bilo lako, ali mi smo učinili da tako izgleda, svojom igrom i 100%-nim angažmanom, kaže Mislav i dodaje:

- Motiv, najveći i glavni, bio nam je Šahtar. Htjeli smo odmah izbrisati tu gorčinu. I odigrali smo odlično, od početka do kraja i u svim linijama - pojasnio je.

Rijeka i Dinamo sastali se u 15. kolu HT Prve lige
Dinamo se narugao apsurdnom riječkom planu o 'nadigravanju'

Bruno Petković nesebično je "hranio" svoje suigrače loptama. Bilo ga je u svakom golu, vidio je svakog slobodnog igrača.

- Na Rujevici smo u zadnjim utakmicama dobili manje nego što smo zaslužili, danas nam se vratilo - naglasio je Petko.

- Odlična smo momčad, držimo se svi zajedno. Danas smo stvarno ušli odlučno, agresivno i nametnuli se baš onako kako treba. Mogli smo sigurno više i protiv Šahtara, ali dobro... Ne treba se više vraćati u prošlost. Izdominirali smo od prve minute, odlično odigrali i zasluženo pobijedili ovako uvjerljivo - zaključio je sjajni Bruno Petković.

'Blitzkrieg' u 12 minuta! Evo kako su 'modri' razbili Rijeku

Među Riječanima je raspoložen za izjave bio samo Gorgon, naravno, ne u veselom tonu.

- Nedopustivo je da se raspadnemo u 20 minuta. Čak i uz nedisciplinu u defenzivi. Žao mi je navijača najviše. Jako, jako loš dan. Samo smo prvih 10 minuta igrali kako treba, a ako hoćeš nešto napraviti protiv Dinama onda moraš biti savršen. A mi se raspadnemo gotovo odmah. Nedopustivo!

Simon: Najteži poraz u životu; Bjelica: Ovi dečki su šampioni