Osam komada Chelseja i Spursa, ManU pobijedio

1

Tottenham i Chelsea na White Hart Lane su odigrali 4-4 u fantastičnoj utakmici, a Manchester Unitedu pobjedu je s dva gola donio Ronaldo

Počelo je golom Drogbe već u 4. minuti. Glavom je zabio nakon dodavanja kapetana Johna Terryja. No to je vodstvo bilo kratkog vijeka, budući da je Johnatan Woodgate izjednačio osam minuta kasnije. Dodao je Jenas, a nekadašnji igrač Real Madrida pogodio također glavom. Joe Cole imao je glavnu ulogu u sljedeća dva gola. Asistencijom za Essiena u 20. i golom sa svojim autorskim potpisom u 52. minuti kreireao je vodstvo Chelseaja 3-1.
Golovima Berbatova, pa potom i Huddelstonea Tottenham se vratio u utakmicu iako je situacija u toj 52. minuti izgledala izgubljena. Tek četiri minute nakon izjednačenja ponovno je stvar u svoje ruke preuzeo prvi igrač ove utakmice. Joe Cole je iskoristio asistenciju Drogbe i gosti su od 79. minute opet vodili. No dvije minute prije kraja lijepo je zabio Robbie Keane i donio Tottenhamu bod. Mogao je Berbatov zabiti i za sva tri boda, ali u 93. minuti Cudicini obranio nemoguće. Tu obranu, ali i sve ostale detalje ove nevjerojatne utakmice uživo je vidio i Fabio Capello.
Puno manje uzbuđenja bilo je na Old Traffordu, gdje se Manchester na brzinu obračunao s Boltonom. Cristiano Ronaldo zabio je oba gola i došao do brojke od 24 gola u Premiershipu.

TOTTENHAM – CHELSEA 4-4 (Woodgate 12, Berbatov 61, Huddlestone 75, Keane 88 / Drogba 4, Essien 20, J. Cole 52, 80)
MANCHESTER UNITED – BOLTON 2-0 (Ronaldo 9, 19)