Komentari 27

Osijek lako protiv četvrtoligaša: Mierez branio od 88. minute!

4

Hrvatski doprvak nije dopustio iznenađenje u šesnaestini finala Hrvatskog kupa. Osijek je u Beletincu bio bolji od domaćina, Bednje, s 3-0 golovima Čeberka, Bočkaja i Dakua...

Osijek je u šesnaestini finala Hrvatskog kupa slavio protiv Bednje u Beletincu s 3-0 i tako nastavio put prema 'Rabuzinovom suncu'.

Slavlje Osijeka na Poljudu VIDEO
Na Bjelicu idu studenti koje predvodi saborska zastupnica

Neizvjesnost je trajala punih 120 sekundi nakon čega je Čeberko glavom zabio za vodstvo Osječana. Na 2-0 je povećao Petar Bočkaj fantastičnim udarcem iz slobodnjaka u 29. minuti.

Bednja: Šesnaestina finala Kupa Hrvatske, NK Bednja - NK Osijek

Namjestio je 'Pero Bombarder' loptu na nekih 18 metara i savršeno pogodio preko živog zida u nebranjeni dio Medvedove mreže. Mogli su Osječani i do uvjerljivijeg vodstva u prvom dijelu, ali domaći golman danas je odlično branio.

Hrvatski je doprvak usporio u drugom dijelu. Nije ni izbliza stvarao šansi kao u prvom, no Daku je u 77. mirno pogodio za konačan rezultat.

Osječanima prijeti kvizaš koji je briljirao na Milijunašu i Potjeri: Baš sam htio pobijediti Kotigu

Od 88. minute na gol Osijeka je stao najbolji strijelac Prve HNL iz prošle sezone, Ramon Mierez, koji je zamijenio Malenicu koji je pocrvenio, a do tog je trenutka Bjelica potrošio sve zamjene.

Momčad Nenada Bjelice prošle je godine ispala u četvrtfinalu kada je u Gradskom vrtu slavila Rijeka s 2-1 uz promašen kazneni udarac Ramona Miereza. Inače, 'Rabuzinovo sunce' jedini je trofej kojeg su Osječani osvojili u svojoj povijesti (1999.).

Sortiranje događaja

Krajjj. Osijek je slavio s 3-0 protiv Bednje i plasirao se u osminu finala Hrvatskog kupa.

88'

Golman Osijeka dobio je crveni. Malenica je žestoko startao na napadača domaćih na nekih 30-ak metara od gola.

Osječani više nemaju pravo na zamjenu pa će na gol stati Ramon Mierez.

77'

Evo ga, ipak su uspjeli Osječani. Hrvatski doprvak zabio je i treći gol u mrežu domaćina. Strijelac je bio Daku.

76'

Ušli smo u posljednjih 15 minuta utakmice. U drugom poluvremenu nismo vidjeli ni izbliza prilika kao u prvom dijelu pa tako ni gol. Osječani nemaju gdje žuriti, sve je u njihovim rukama.

69'

Osječani su definitivno usporili. Kontroliraju posjed, ali i dalje domaćinu ne dopušta baš nikakvu priliku. Pred nama još nešto više od 20 minuta igre.