Osijek, prijateljski susret: Hrvatska s Walesom 2-0

1

Hrvatska u Osijeku igra s Walesom. Slaven Bilić je pozvao Vidu, Lovrena, Rakitića i Badelja iz mlade reprezentacije. Live prijenos je na 24sata

HRVATSKA: Pletikosa - Srna, Šimunić, Lovren, Strinić - Modrić, Vukojević, Rakitić, Mandžukić - Petrić, Jelavić

1' Počela je utakmica u Osijeku! Odmah je na početku Ognjen Vukojević isprobao svoj udarac, ali lopta odlazi kraj gola. Isprobao je svoj udarac i kapetan Darijo Srna, ali također bez uspjeha. Hrvatska je prema očekivanju preuzela igru u svoje ruke i nadmoćno ima loptu u svom posjedu. U prvih 10. minuta Bilićevi puleni igraju solidno, ali još uvijek nisu uspjeli opasnije zaprijetiti velškom golmanu. Srna je u 12. minuti pucao iz slobodnjaka, ali malo preko gola. Nakon 20 minuta igre i dalje je 0-0. Hrvatska napada, Wales prijeti iz kontre. Jelavić je imao najbolju priliku utakmice. Pobjegao je svom braniču, ali je pucao kraj istrčalog golmana. Wales je poveo, ali slovenski sudac podigao je zastavicu označivši zaleđe. Gol ne vrijedi. Prošlo je pola sata utakmice, još uvijek je 0-0. Nije to igra iz Klagenfurta, Hrvatska još nije zapucala u okvir gola. Mandžukić je u 40. minuti glavom pucao na dodavanje Srne, ali lopta je otišla preko gola. Prekrasan gol Ivana Rakitića! Minutu prije kraja Rakitić je odigrao dupli pas s Jelavićem i iz prve zabio u rašlje nemoćnog velškog golmana. Gotovo je prvo poluvrijeme u Osijeku. Hrvatska vodi 1-0 golom Rakitića.
Počelo je drugo poluvrijeme. U igru su ušli Drago Gabrić i Mate Bilić umjesto Nikice Jelavića i Mladena Petrića. Nije se ništa promijenilo u odnosu na prvi dio. Hrvatska i dalje napada, Wales se brani. Prošlo je 10 minuta drugog dijela. Modrić je imao sjajnu priliku, petom mu je dodao Mate Bilić, no Luka je pucao preko gola. Pola sata je do kraja utakmice. Dujmović je zamijenio Vukojevića. Do kraja je 15 minuta, Hrvatka i dalje vodi. U igru ulazi Domagoj Vida, debitira pred svojim navijačima. Ušao je Pokrivač umjesto Rakitića. Gol! Drago Gabrić zabio je za 2-0 nakon sjajnog dodavanja Modrića! Do kraja su dvije minute. Gotova je utakmica u Osijeku!