Komentari 8

Osporavana Liga 16 počela remijem Intera i Varteksa

1

U Zaprešiću su Inter i Varteks međusobnom utakmicom tvorili novu nogometnu sezonu HNL-a. Inter je poveo 1-0, a Varteks izjednačio na 1-1

Dugoočekivana i osporavana nogometna Liga 16 startala je utakmicom Intera i Varteksa u Zaprešiću 'prijateljskim' remijem 1-1. Inter je poveo golom Boseca u 40. minuti utakmice. Glavni krivac za gol domaćina bio je iskusni kapetan Varteksa Miljenko Mumlek, koji je na centru neoprezno izgubio loptu. Odmah je sjevnula kontra domaćina, a nakon neuspjelo postavljene zamke zaleđa Bosec zabija s desetak metara i dovodi Inter u vodstvo.
Varteks je izjednačio nakon šest minuta drugog poluvremena utakmice. Za 'krojače' je zabio kapetan i tako se iskupio za grešku kod prvog gola. Mumlek je još jednom pokazao da je bez obzira na godine (37) velika snaga Varteksa. Jer gol kakav je on zabio mladom Delaču ne viđa se svaki dan. Kapetan je odlično potegao s oko 25 metara, a lopta je silovito odsjela iznad nemoćnog Mateja Delača pod prečku.
Nakon toga obje su momčadi jurnule po drugi gol i obrana kao da nije bilo. Odličnu priliku imao je Dodo, no stopostotnu šansu nije uspio realizirati. Do kraja je Inter još jednom zabio, no gol nije priznat zbog zaleđa Miroslava Šarića.