Komentari 3

'Ostao sam zbunjen kada je Leonardo uhvatio reket'

5

Ivan Ljubičić najjači je hrvatski adut na 21. Izdanju umaškog ATP turnira. Uz njega lagano 'trenirao' i Ljubo Junior, naša nova nada hrvatskog tenisa

Pufff, daleko je bila ta 1995. godina kada sam prvi puta ovdje nastupio. Ne mogu vjerovati koliko je već prošlo godina. Jako lijepe stvari me vežu uz ovaj turnir koji je godinama bio jedini hrvatski ATP turnir. Tu sam igrao polufinale 1999. godine, uhvatio prve velike bodove, rekao je Ivan Ljubičić koji je ove godine treći nositelj na umaškom ATP turniru.
S ručnikom pod rukom šetao se po Stella Marisu. Slobodan je u prvom kolu, ima vremena...
- Super je ovaj turnir jer je idealan ako imaš malu djecu. Tu je i trener Piatti koji je sa svojim sinom Rokom, tu je i moj Leonardo. Malo uživaju u bazenu, malo u mečevima. Volimo se navečer i prošetati uz obalu - rekao je 31-godišnji Davis Cup pobjednik.
Njegov dvogodišnji sin ga je uspio iznenaditi u nedjelju.
- Do prije dva dana Leonardo nije pokazivao apsolutno nikakav interes za tenis. I tada, taman kada sam iskoračio na teren, iznenada se zaletio i počeo je loviti loptice i reket. Ostao sam paf, poprilično zbunjen! Bio sam totalno nespreman, čini se da ću mu morati kupiti reket - izjavio je ovogodišnji pobjednik Indian Wellsa.
Uvijek ima velike ambicije dok nastupa u Hrvatskoj.
- Jako sam se dobro pripremio, uostalom imao sam i dosta vremena. Želim veliki rezultat - zaključio je bivši treći tenisač svijeta na 21. Izdanju ATP Croatia Opena.