'Strah se uvukao u momčad, ovo je izuzetno razočaravajuće'

Promjena trenera PPD Zagrebu nije pomogla da ostvari prvu pobjedu u B skupini Lige prvaka, naprotiv, teško su poraženi u susretu petog kola od RK Celje Pivovarna Laško rezultatom 22-30

Pod vodstvom Vlade Šole (51), PPD Zagreb je u jučerašnjoj utakmici ponovo teško poražen od Celja s osam golova razlike (22-30).

Iako je prošla tek trećina Lige prvaka, teško da ćemo naše rukometaše vidjeti u osmini finala.

Može li lošije od ovog? Celje razbilo Zagreb usred Arene

Nažalost, Šola nije uspio trgnuti ekipu nakon Igora Vorija, napretka nema ni u tragovima te je teško dokučiti što se uopće radilo dva i pol mjeseca nakon ovakve katastrofe u Areni.

POGLEDAJTE VIDEO: Zagreb predstavio Vorija

Vori na predstavljanju u PPD Zagrebu 04:30

- Mislim da se strah uvukao u momčad. Nismo napravili pravi prekršaj. Ovo je izuzetno razočaravajuće, ako je u Barci nešto i bilo pozitivno u ovom danas nije bilo ničega. Sigurno nam je izlazak Mandića pokvario planove, ali definitivno će Zagreb morati uložiti puno energije da ovo stanje promijeni na bolje - rekao je Vlado Šola.

Celje je u drugih deset minuta dobilo s 9-2 za 11-7 u 20. minuti. Na sve se još malo ranije ozlijedio Mandić koji se više nije vratio pa ni to malo agresivnosti u obrani više nije bilo.

Zagreb: PPD Zagreb i Celje Pivovarna Laško susreli se u 5. kolu Lige prvaka

- Znali smo što igraju, kako će, nije tu bilo nepoznanica. Ideja mi je bila ono što smo uspjeli u početnih nekoliko minuta. Onda nam je Mandić ispao, nismo napravili pravi prekršaj, Obradović nije odgovorio na očekivanja i dok smo se snašli sve je krenulo po zlu - rekao je.

Cindrić i Barcelona razbili PPD Zagreb pa završili u izolaciji

Zagreb se u drugom poluvremenu raspao, te je momčad Tomaža Ocvirka (45) u nastavku susreta ušla u seriju od 4-0 pobjegavši na velikih 14-20. U 41. minuti, slovenski prvak bio je na sedam golova razlike (15-22), a ubrzo nakon toga na nedostižnih 16-25.

- Dali smo sve od sebe, napravili sve što smo se dogovorili u obrani koja je bila agresivna, koja nas je vratila u utakmicu nakon lošeg starta. Došli smo i do brzog napada i dosita su se momci borili sjajno i zaslužuju sve čestitke. U svakom segmentu su zaslužili ovu pobjedu - zaključio je.

Iduća utakmica je po rasporedu sljedeći tjedan kada će PPD Zagreb zaigrati protiv HBC Nantesa u gostima.