Komentari 2

Ovo se ne gađa ni na treningu: Ludi koš igrača Zadra, Zadrani osvojili Čačak za ostanak u ligi!

Zadar je u matineji Velike subote trebao utakmicu "zaključati" i prije završnih sekundi jer u posljednju četvrtinu ušao je s +14, do kojih su ga kroz treću četvrtinu pogurali Amerikanci, Carter i Onuaku. Završilo je 65-61

Veliku pobjedu, vrlo izvjesno i vrijednu ostanka u ABA ligi - bude li se ista igrala dogodine - ostvario je Zadar u Čačku. Drugi put u deset dana Zadrani su pobijedili Borac (65-61) i, osim što sada imaju pobjedu viška u odnosu na Borac, imaju i 2-0 u međusobnom omjeru. To bi trebala biti garancija premda je moguć scenarij da više klubova završi s istim brojem pobjeda i da bude vrijedilo pravilo četverokuta, peterokuta itd., no o tom potom.

Zadar je u matineji Velike subote trebao utakmicu "zaključati" i prije završnih sekundi jer u posljednju četvrtinu ušao je s +14, do kojih su ga kroz treću četvrtinu pogurali Amerikanci, Carter i Onuaku. Gostima su najviše problema zadavali Miletić, Todorović i Jones, a osim što su domaćini kampirali na šutu za tri, pozitivno je za Zadar bilo što su pogađali doslovno svaku petu tricu. Od 39 pokušaja, što je za ABA ligu raritet, pogodili su osam.

Isti je Borčev trio topio zadarsku prednost i otopio je do 61-63 40 sekundi prije kraja. Kraljević je potom napravio korake i košarkaši iz Čačka imali su posjed za vodstvo. No, spetljali su se, a Carter je s linije slobodnih bacanja potvrdio zadarski trijumf u kojem je uz njegovih 10 koševa i Onuakovih 13 značajno sudjelovao i Bursać s 11 koševa i devet skokova. Mavra je ostao na devet, Palokaj na osam, a jedan je njegov koš, u prvoj četvrtini, postao kandidat za koš sezone.