Komentari 20

Pali svjetski prvaci! Barakude osvojile i drugi turnir prije OI-a

Izabranici Ivice Tucka tukli su svjetskog prvaka Italiju 15-12 pa su, nakon pobjede nad Rusima (14-5) dan ranije, uzeli i drugi turnir zaredom. Sjajna je to najava uoči Olimpijskih igara

Tjedan dana nakon što je hrvatska vaterpolska reprezentacija poharala Budimpeštu pa osvojila BENU kup pobijedivši domaćina Mađarsku, sada je isto učinila i na Sardinia kupu u Cagliariju!

Izabranici Ivice Tucka tukli su svjetskog prvaka Italiju 15-12 pa su, nakon pobjede nad Rusima (14-5) dan ranije, uzeli i drugi turnir zaredom!

Sjajna je to najava uoči Olimpijskih igara u Tokiju.

POGLEDAJTE VIDEO: Barakude slave odlazak na OI

'Barakude' slave odlazak u Tokio 00:51

Utakmica je u solidnoj mjeri dokazala kako se ipak još radi o pripremnom razdoblju. Jer Hrvatska je drugu četvrtinu dobila 6-1 da bi već četvrtinu kasnije Italija tu dionicu slavila sa 6-2. Prva je četvrtina protekla u izjednačenom vaterpolu s naizmjeničnim vodstvima momčadi (1-0, 1-2, 3-2 i 3-4 za Hrvatsku).

U drugoj je slijedio mali potop Talijana. Golovima Miloša i kapetana Bušlje, Hrvatska je povela 6-3, Renzuto je smanjio, ali je odmah potom slijedila hrvatska kanonada po talijanskom golu - Bukić, Lončar, Obradović Fatović - i bilo je 10:4 za Hrvatsku na poluvremenu.

Uslijedilo je talijanskih osam minuta u kojima su uspjeli smanjiti našu prednost na ‘samo’ dva gola razlike ili 12-10 za Hrvatsku. U zadnjoj četvrtini su u dva navrata domaćini uspijevali stizati i na tek gol zaostatka (11-12 i 12-13), ali ne i do poravnanja. Prvo je Paulo Obradović kod 11-12 zatresao mrežu Italije, da bi nakon pogotka Michaela Bodegasa s 2 metra za smanjenje našeg vodstva (12-13), uslijedila dva uzastopna hrvatska gola. Malo manje od tri minute prije kraja Bukić, a u zadnjoj minuti, odnosno 53 sekunde prije kraja i ljevoruki Joković za konačnih 15-12.

Italija i Rusija će u nedjelju u podne igrati još za drugo mjesto, što je nama potpuno nevažno. Hrvatski vaterpolisti se u nedjelju preko Rima vraćaju u Split odnosno Zagreb. Slijede im tri dana odmora, pa onda završno okupljanje u Zagrebu, u četvrtak, 15. srpnja. U Tokio se putuje u ponedjeljak, 19. srpnja.