Komentari 11

Pao u formi: Gasquet izbacio Federera u osmini finala Rima

1

Roger Federer, treći tenisač svijeta i treći nositelj jakog ATP turnira iz Masters 1000 serije koji se na zemljanoj podlozi igra u Rimu, zastao je već u osmini finala

Pobjedu 4-6, 7-6(2), 7-6(4) protiv njega slavio je Richard Gasquet...

Federer je ostvario osam pobjeda u posljednjih osam mečeva protiv šesnaestog igrača svijeta, no u četvrtak je poprilično griješio u udarcima s osnovne crte i dopustio je francuskom igraču kontrolu meča i smanjenje na 8-2 u međusobnim ogledima.

Švicarski tenisač po prvi je puta u ovoj godini propustio priliku ući među posljednjih osam na turniru. Posljednji mu se put isto dogodilo baš u Rimu 2010., kada je poražen od Ernestsa Gulbisa u dva seta u meču drugoga kola.

Masters u Rimu je zagrijavajući turnir za Roland Garros i samo jedan od tri iz Masters 1000 serije kojeg Federer nikada nije osvojio. U 2003. i 2006. igrao je ondje finale.

Inače, Švicarac je meč otvorio sjajno s deset uzastopnih poena, samo da bi Gasquet odgovorio na jednak način. Novi Federerov break za 5-3 označio je i uvodnu prednost za nekad najboljeg tenisača svijeta koji je poveo s 4-2, a potom i kod 4-4 imao nove dvije break-prilike u drugome setu. Francuz ih je spasio i potom u tie-breaku nanizao pet poena za izjednačenje u setovima. Na jednak je način dobio i treći set, time i meč.

U osmini finala Gasquet će igrati protiv sedmog nositelja Tomaša Berdycha koji je s 6-2, 6-7(4), 6-2 bio bolji od Jarkka Nieminena.