Komentari 46

Pašalić promašivao, ali dobar, Dani Olmo nestao na San Siru!

1

Dani Olmo ovoga puta nije djelovao na 'španjolskog mađioničara', dok bi Mario Pašalić bio među ponajboljim igračima svoje momčadi da je poentirao barem jednom iz dvije izgledne situacije...

Milanski dvoboj Atalante i Dinama (2-0) na legendarnoj Giuseppe Meazzi pogledali smo kroz prizmu dva ponajbolja igrača obje momčadi - Danija Olma i Marija Pašalića. Za mladog Španjolca se danas bori pola Europe, dok je hrvatski reprezentativac i dalje igrač Chelseaja, ali već drugu godinu u nizu posuđen Atalanti. I to je bio pun pogodak, Pašalić svakodnevno napreduje velikim koracima...

07:11

Dani Olmo ovoga puta nije bio pravi, nije djelovao na 'mađioničara' sa sredine terena kao u dosadašnjim utakmicama Lige prvaka. Već u uvodnim minutama Palomino, Gosens i De Roon nekoliko su ga puta žestoko nagazili, sudac Karasev nije sudio prekršaje, time malo i Španjolca izbacio iz igre. No, nije samo ruski djelitelj pravde krivac (ni blizu!) za slabije izdanja Danija Olma, za to su svakako zaslužni i sjajni veznjaci Atalante - De Roon i Freuler.

Ne sjećamo se kad smo zadnji put Olma vidjeli toliko nemoćnog, najveća zvijezda Dinama nije uspijevala izdominirati na San Siru. Bolje reći, nije bio na svojoj razini, potrebnoj da Dinamo protiv sjajne talijanske momčadi dođe do pozitivnog rezultata. Dani Olmo se u drugom dijelu izgubio u pokušajima kojekakvih solo-prodora, većinom su to bile izgubljene lopte za hrvatskog prvaka.

Mario Pašalić ove je večeri bio bolji, iako je u dva navrata promašio nemoguće. Već u 3. minuti Papu Gomez je desno slomio Dilavera, ubacio na peterac, a hrvatski veznjak s pet metara šutirao pored gola. Hrvatski nogometaš još je veću priliku promašio u 20. minuti, sve je bilo vrlo slično. Opet je s desna ubacio Papu Gomez, a Pašalić ovoga puta iz još bolje situacije promašio cijelu loptu.

Veznjak Atalante u polju je bio jako dobar, dva promašena zicera ne mogu toliko umanjiti ocjenu za dojmljivu predstavu protiv Dinama. U drugom poluvremenu dobio je i žuti karton zbog prekršaja na Dilaveru, a mogao je još jednom i zabiti. Baš je Olmo izgubio loptu na sredini terena, kontranapad je povukao Freuler, a Pašalić od bloka tukao u korner. Ulaskom Josipa Iličića naš se nogometaš malo povukao i opet igrao jako dobro. Tako je u 69. minuti baš slovenskom reprezentativcu pripremio čisti zicer, ali Iličić je pogodio vratnicu.