Komentari 12

Petković briljirao, Theophile je bio užasan, a Jovićević ide po naslov u 'svoju' Veliku Goricu...

1

Utakmica Dinama i Slaven Belupa bila je odlična. Prva službena nakon točno sto dana u Maksimiru. Vodio je Dinamo 2-0, Belupo se vratio, a onda je za pobjedu "modrih" zabio Bruno Petković u 90. minuti

Bila je to emotivna večer za Igora Jovićevića. Njegova prva službena trenerska utakmica u Maksimiru, vratila se i publika, bila su 1682 gledatelja, a prije utakmice bila je minuta šutnje za pokojnog Igorova oca Čedu, koji je preminuo prije dva mjeseca.

Dinamo i Slaven Belupo sastali se u 29. kolu HT Prve lige

Majka Sanja najavila je da će na tribine čim to bude moguće i da će u svakoj utakmici sa zapada bodriti svojeg sina. Dinamo sedam kola prije HNL-a ima 19 bodova više od drugoplasirane Rijeke, do kraja prvenstva ostalo je sedam kola. To znači da Zagrepčani u subotu i matematički mogu potvrditi naslov prvaka. Treba im pobjeda, gostuju kod Gorice. Igor Jovićević je dio svojeg života proveo baš u Velikoj Gorici. Sad će u gradu u kojemu je živio moći osigurati svoji prvi trenerski trofej. Naravno, da je ključni dio posla trenerski odradio Nenad Bjelica, ali će se naslov pisati Jovićeviću.

Dinamo dobio na Petkovićevu klasu! Hrabri Slaven je pao

Kevin Theophile-Catherine je do prije dva tjedna trenirao s drugom momčadi, u međuvremenu je ipak potpisao novi ugovor, a protiv Slaven Belupa počeo je utakmicu. Bio je dosta nesiguran, a u završnici prvog poluvremena zabio je i autogol. Na početku drugog poluvremena Lima mu je pobjegao i zabio. Francuz je očito daleko od prave forme, krivac je za oba gola koja su "modri" primili. Bio je to povratak iz noćne more za Francuza.

Utakmica je bila sjajna. Prva službena u Maksimiru nakon točno sto dana. Bruno Petković i Damian Kadzior briljirali su u prvome poluvremenu. Poljak je zabio prvi, a Ivanušec drugi gol baš nakon Kadziorova udarca. Petković nije zabio u prvome poluvremenu, ali je zato maestralno asistirao za prvi gol. Činilo se da će Dinamo rutinski do tri boda, a onda je Belupo u četiri minute izjednačio na 2-2 i Dinamo se ponovno morao mučiti za pobjedu.

Desetak minuta prije kraja utakmice sa zapada se čuo i poneki zvižduk. Mučio se Dinamo, a onda se ukazao Bruno Petković i zabio glavom nakon kornera za pobjedu 3-2 u 90. minuti. Sjajan gol Petkovića, igrača utakmice. Doista je bio maestralan.

Igor Jovićević je na kraju ipak pobjednički napustio travnjak, ali ono što ga može brinuti je i nakon Lokomotive ponovno loše drugo poluvrijeme. Pred njim je puno posla do početka pretkola u Ligi prvaka.