Komentari 4

Plivanje: Sanja Jovanović srebrna na 100 m leđno!

1

Prvi put u karijeri Dubrovkinja je plivala ispod 58 sekundi, što joj je donijelo srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u mađarskom Debrecenu

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović slijedila je primjer reprezentativnih kolega Duje Draganje i Saše Imprića osvojivši srebrno odličje na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Debrecenu. Prvi put uopće u karijeri Dubrovkinja je utrku na 100 metara leđno isplivala za manje od 58 sekundi. Do drugog mjesta došla je u vremenu od 57,95 sekundi.
Prvo mjesto osvojila je sjajna Francuskinja Laure Manadou, koja je s vremenom od 57,34 sekunde isplivala novi europski rekord. Aktualna svjetska prvakinja Janine Pietsch bila je treća s vremenom 58,15 sekundi.
U muškom finalu discipline 100 m leptir Duje Draganja bio je peti s vremenom 51,53 sekunde, dok je Mario Todorović na cilj stigao posljednji (52,06). U polufinalu discipline 50 m leptir Monika Babok vremenom 26,87 sekundi postavila je novi državni rekord, ali ju taj rekord nije uspio uvesti u finale budući da je imala 10. vrijeme. Bez finala je ostao i Ivan Tolić na 50 m leđno. Njegovih 24,45 sekundi bilo je dovoljno za deveto mjesto.
Ženska štafeta 4x50 slobodno u sastavu Sanja Jovanović, Monika Babok, Smiljana Marinović i Maja Pavlović bila je tek sedma u finalu, ali su hrvatske plivačice pritom oborile čak dva državna rekorda. Štafeta je utrka isplivala u rekordnom vremenu od 1:41.69 minute, a rekordna je još jednom bila Jovanović koja je u prvoj dionici na 50 slobodno plivala 25.43 sekunde.