Komentari 13

Osijek prošao u četvrtfinale, Pilj zabio dva komada Kurilovcu...

Osijek je bez problema pobijedio velikogoričku trećeligašku momčad Kurilovec 4-0. Domaći su se nekako držali u prvom poluvremenu, ali u nastavku susreta potpuno su se raspali

Nogometaši Osijeka plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskoga kupa nakon što su svladali u gostima trećeligaša Kurilovec iz Velike Gorice s 4-0 (1-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Novi dres Osijeka

Zlatno-crni dres Osijeka 00:36

Osijek je poveo u 38. minuti kada je udarcem glavom bio precizan Petar Bočkaj nakon ubačaja Marina Pilja, a u 53. minuti Bočkaj je asistent za gol Pilja.  U 75. minuti prvo je Bočkaj pogodio gredu, a u nastavku akcije opet proigrao Pilja, koji postiže svoj drugi gol na utakmici. Ukrajinac Dmytro Lopa zabio je za konačnih 4-0 u 82. minuti.

Velika Gorica: Utakmica 1/8 finala Hrvatskog nogometnog Kupa, NK Kurilovec - NK Osijek

Osječani su od prvog do zadnjeg trenutka kontrolirali susret i ostavili domaćine praktički bez šanse za gol. Nenad Bjelica nije dopustio opuštanje svojim igračima te su Osječani maksimalno koncentrirano do samog kraja utakmice.

Skoro je odustao od nogometa, Dinamo mu nije dao priliku, a Gerrarda je ekspresno oduševio

Kurilovec je uspio pružiti kakav takav otpor u prvom poluvremenu, ali Osijek je golom pred kraj prvog poluvremena uspio 'odčepiti' domaćine i u nastavku im utrpati još tri gola za uvjerljivu pobjedu.

U preostalim susretima osmine finala sastaju se Oriolik - Rudar Labin (6. prosinca), Zagreb - Hajduk Split (15. prosinca), te Varaždin - Rijeka, Šibenik - Istra 1962 Pula, GOŠK Dubrovnik - Slaven Belupo, Gorica - Lokomotiva i Rudeš - Dinamo (svi 16. prosinca).

Sortiranje događaja
90'

Kraj. Osijek je bez većih poteškoća prošao trećeligaša Kurilovec i tako postao prvi klub u četvrtini finala.

81'

Lopa je zabio četvrti gol za goste. Svi su očekivali bombu Pere Bočkaja iz slobodnjaka, ali Ukrajinac mirno šalje loptu preko loše postavljenog živog zida.

75'

Pilj zabija svoj drugi gol i osigurava pobjedu Osijeku. Petar Bočkaj pogađa prečku od koje se odbija u noge Ramiereza koji asistira Marinu Pilju za 3-0 i definitvni slom Kurilovčana.

70'

Kurilovčani pokušavaju nešto odigrati, ali Osiječani su maksimalno koncentrirani.

65'

Odlična obrana Debiadžija. Bočkaj odličnim ubačajem gađa Miereza u trepavicu, ali golman Kurilovca odlično brani njegov udarac.