Komentari 261

'Kauboji' srušili prvake Europe i sad su na korak do polufinala

22

Fantastična Hrvatska pobijedila je Španjolsku 23-19 i osvojila prvo mjesto. Nerješiva enigma za njih bio je Šego i pomogao nam da prenesemo 4 boda. Najbolji kod nas bio je Zlatko Horvat sa 8 golova...

Taktički i obrambeno savršeno, napadački fenomenalno! Hrvatska je apsolutno nadigrala Španjolce u svim segmentima igre i došla do velike pobjede. Zaista je sve funkcioniralo, a napokon smo imali ono što nam je prije falilo u napetim utakmicama, a to je fantastični golman. Marin Šego izludio je Španjolce i doveo nas do prvog mjesta.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:42

Početak utakmice najavio je nešto veliko, a Mago di Umago nadigrao je Jordija Riberu. Napad nam je bio pun vic, a igrali smo španjolsko oružje. Lopta na pivota, a tamo je nevjerojatan bio Željko Musa koji je odigrao utakmicu života. Naš gorostas razbacivao je obrambenog spceijalista Virana Morrosa po crti i neumoljivo trpao pored Perez De Vargasa. Odmah smo uspostavili dominaciju u prvom poluvremenu, a razlika se penjala i do pet razlike. Pokušavali su Španjolci sve i svašta, ali Šego je bio fan ta sti čan! Poluvrijeme je završilo sa 10-10 za nas.

U drugom dijelu su se Španjolci trgli, ali nedovoljno. Kauboji su nastavili s istim ritmom koji naši suparnici nisu mogli pratiti. Do polovice drugog dijela bilo je neizvjesno, ali Stepančić i Šego našli su recept kako da bude izvjesno! Golom Stepančića za tri razlike smo skroz preuzeli kontrolu, Šego je redao obranu za obranom, a Horvat je bio snajperski precizan sa sedam metara.

David Mandić zapečatio je sudbinu Španjolaca golom za četiri razlike dvije minute prije kraja, i tu je bilo sve poznato! Hrvatska je došla do velike pobjede od 23-19 čiem smo osvojili prvo mjesto u skupini i prenosimo lčetiri boda u drugi krug. Zaželjeno, ostvareno! Kauboji su stvarno junački odigrali i najavili nešto veliko.

Fenomenalan je bio sa crte Hulk iz Hercegovine Željko Musa sa šest golova, dok je Zlatko Horvat zabio osam komada. Marin Šego bio je standardan, maltretirao je Španjolce. Popeo se na kraju do brojke od 11 obrana.

Kod Španjolske je Ferran Sole zabio pet, ali drugi ga nisu pratili.

Za Kauboje sada slijede dva dana odmora, a onda u nedjelju igramo protiv neugodnih Brazilaca koji su iznenađujuće prošli dalje...