Komentari 4

Pobjeda Liverpoola: Salah zabio najbrži hat-trick u povijesti LP

Firmino (55) je svojim drugim golom doveo "crvene" u vodstvo, Nunez (66) je povisio na 3-1, a zatim je s klupe ušao Salah (75, 80, 82) i za šest minuta i 12 sekundi postigao "hat-trick"

U drugom dvoboju ove skupine Liverpool je kao gost nadigao Rangers sa 7-1 (1-1) i tako stigao nadomak prolaska.

Lovren zove Salaha 02:30

Rangers je pred svojim navijačima poveo lijepim golom Arfielda (17), no Firmino (24) je ubrzo potom poravnao na 1-1, da bi u nastavku Liverpool u potpunosti nadigrao škotskog doprvaka.

Firmino (55) je svojim drugim golom doveo "crvene" u vodstvo, Nunez (66) je povisio na 3-1, a zatim je s klupe ušao Salah (75, 80, 82) i  postigao "hat-trick". Konačni rezultat postavio je Elliott (87). Bila je to druga najveća europska pobjeda Liverpoola nakon pobjede protiv Maribora (7-0) iz 2017. godine.

Rangers v Liverpool - UEFA Champions League - Group A - Ibrox Stadium

Salah je ujedno zabio najbrži hat-trick u povijesti Lige prvaka. Tri gola zabio je za samo šest minuta i 12 sekundi.

Borna Barišić odigrao je čitav susret za Rangers, dok je Antonio Mirko Čolak igrao do 76. minute.

Nakon Napolija, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka u srijedu su osigurali još Club Brugge i Bayern.

Oni su se pridružili Realu iz Madrida i Manchester Cityju koji su još u utorak već nakon 4. kola i teoretski izborili nastup među posljendjih 16 klubova u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Belgijci nadomak osmine finala, a Napoli osigurao plasman dalje

Napoli je do četvrte pobjede u isto toliko nastupa u skupini A stigao svladavši na svom terenu Ajax sa 4-2 (2-0). Napoli je poveo sa 2-0 u prvom poluvremenu golovima Lozana (4) i Raspadorija (16), početkom nastavka Klaassen (49) je smanjio na 2-1 da bi Kvarackelija (62-11m) s bijele točke povisio na 3-1. U završnici susreta postignuta su još dva gola, Bergwijn (83-11m) je smanjio na 3-2, ali je Osimhen (89) postavio konačni rezultat.

Napoli je na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova, tri više od drugog Liverpoola, a devet od trećeg Ajaxa, dok je na dnu Rangers bez bodova.