Pobjede Warriorsa i Minnesote

SSinoć su u NBA odigrane dvije utakmice, Golden State Warriorsi su sa 102-86 pobijedili Detroit Pistonse, dok su Minnesota Timberwolvesi sa 112-110 bili bolji od New York Knicksa.

Warriorse su do pobjede predvodili Steph Curry i Klay Thompson. Thompson je u svojoj petoj utakmici po povratku na terene nakon dvije i pol godine pauze zabio 21 koš, uz tri asistencije i tri skoka.

Curry je dodao 18 koševa i osam asistencija u tri četvrtine provedene na terenu. Odsutnog Draymonda Greena uspješno je zamijenio Andrew Wiggins koji je ubacio 19 koševa. Kod Pistonsa najbolji je pojedinac bio Rodney McGruder koji je utakmicu završio sa 29 poena.

Golden State je trenutačno druga momčad Zapada iza Phoenixa.

U drugoj utakmici u New Yoku Minnesota je sa 112-110 bila bolja od domaćih Knicksa. Karl-Anthony Towns je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s 20 ubačaja, a Wolvese je doveo u vodstvo 111-109 29 sekundi prije kraja.

To je bila 14. i zadnja izmjena vodstva u ovoj tijesnoj utakmici jer je na kraju Alec Burks promašio tricu za New York.

Evan Fournier je predvodio New York sa 27 koševa, dok je Kemba Walker, također povratnik na terene nakon devet utakmica pauze zbog ozljede, dodao 19.

Kod Minnesota najbolji je sa 21 košem bio Anthony Edwards, a D'Angelo Russell je ubacio 17. Zahvaljujući ovoj šestoj pobjedi u osam utakmica Minnesota se popela na sedmo mjesto na Zapadu sa 22 pobjede i isto toliko poraza. New York je ostao na 11. mjestu na Istoku sa 22 pobjede i 23 poraza.