Komentari 43

Francuzi pobjednički otvorili SP, Poljaci se držali do 53. minute

Francuska i Poljska u Katowicama su otvorili 28. Svjetsko rukometno prvenstvo. Poljaci su pred 11.000 navijača pružili dobar otpor, ali Francuzi su opravdali status favorita

Na otvaranju Svjetskog prvenstva za rukometaše Francuska je u Katowicama pobijedila Poljsku 26-24 (14-13).

Francuze su do pobjede predvodili Dika Mem sa šest golova te Kentin Mahe sa četiri gola. Kod Poljaka najefikasniji su bili Szymon Sicko sa sedam i Arkadiusz Moryto sa šest golova.

Stigao konačan popis: Evo kojih 19 igrača Horvat vodi na SP
Veliki rukometni vodič: Koja nam je najveća pobjeda, koji smo favoriti i s kim se križamo
Putovali čak 12 sati: Rukometaši preko Danske stigli u Švedsku

U drugom susretu iz skupine B u četvrtak će snage odmjeriti Saudijska Arabija i Slovenija.

Hrvatska otvara Svjetsko prvenstvo u petak, a suparnik će od 20.30 biti Egipat. Dva dana kasnije, 15. siječnja, hrvatski rukometaši igraju protiv Sjedinjenih Američkih Država, također u 20.30, a u istom terminu će zaključiti natjecanje po skupini dvobojem protiv Maroka 17. siječnja.

Live
SP U RUKOMETU, SKUPINA B 21:00 , KATOWICE
Francuska
26 : 24
Poljska
Sortiranje događaja
60'

Kraj prve utakmice Svjetskog prvenstva. Francuska je opravdala ulogu favorita i slavila 26-24. Poljaci nisu bili daleko, no presudila je kvaliteta i iskustvo Francuza u završnici.

58'

Brani Gerard dvije lopte u nizu, ostavlja Francusku na 25-22 na manje od tri minute prije kraja i izvjesno prva dva boda.

53'

Posustaju Poljaci, opet griješe, Francuska u zadnjih sedam minuta ulazi s +3.

49'

Jedraszczyk je izuo iz cipela francusku obranu, zabio dva u seriji i to je opet izjednačenje 11 minuta prije kraja.

47'

Pietrasik je zabio dva gola u nizu za Poljsku, ali Bis je dobio dvije minute pa Francuzi to iskoristili i odvojili se na 21-19.