Komentari 165

Marin izgubio od Novaka, Srbi izjednačili: Parovi za finale!

4

Nakon čudesnog slavlja Goje protiv Lajovića, Srbija je izjednačila pobjedom Đokovića nad Čilićem 6-4, 6-2. Tko će igrati u finalu protiv Rusije ili Njemačke odlučit će parovi...

Odluka o prvom finalisti ovogodišnjeg izdanja Davis Cupa past će u meču parova, nakon što je najbolji tenisač svijeta Novak Đoković pobijedio najboljeg hrvatskog igrača Marina Čilića sa 6-4, 6-2 te izjednačio ukupan rezultat na 1-1.

Borna Gojo VIDEO

Bio je to njihov 20. međusobni dvoboj u kojem je Đoković stigao do 18. pobjede.

'Veliki prijatelji smo s Hrvatima, ali nadamo se da ćemo dobiti'

Odlučujućom se pokazala završnica prvog seta u kojoj je Đoković došao do 'breaka' u devetom gemu u kojem je Čilić imao 40-0. Kad je servirao za osvajanje prvog seta prvi reket svijeta je spasio četiri 'break-lopte', 15-40 i još dvije Čilićeve prednosti, što mu je donijelo rezultatsku, ali još veću psihološku prednost.

Davis Cup Semi-Finals - Serbia v Croatia

Nakon što su obojica tenisača zadržala prve servise u drugoj dionici, Đoković je uz dva 'breaka' nanizao četiri gema i stvorio nedostižnu prednost. Do pobjede 6-4, 6-2 stigao je nakon jednog sata i 39 minuta.

Čiliću je presudila loša realizacija 'break-lopti' (0/8), dok je Đoković iskoristio tri od osam prilika za 'break'.

O plasmanu u finale odlučivat će meč parova u kojem će za Hrvatsku igrati Nikola Mektić i Mate Pavić, a za Srbiju su nominirani Novak Đoković i Nikola Ćaćić.

Naš doktor za rekete: Našpanao sam preko 1000 kilometara žice

HRVATSKA - SRBIJA 1-1

Borna Gojo (Hrv) - Dušan Lajović (Srb) 4-6, 6-3, 6-2

Novak Đoković (Srb) - Marin Čilić (Hrv) 6-4, 6-2

Polufinale Davis Cupa 16.00 , Madrid

Kraj drugog meča, Srbi su izjednačili na 1-1 laganom pobjedom Đokovića. Imao je Novak 30-0, Marin je došao do break lopte, no onda je Srbin s tri poena u nizu došao do pobjede.

ČILIĆ ZAUSTAVIO NIZ

Nakon pet uzastopnih Novaka Đokovića, jedan je osvojio i naš tenisač. Đoković će servirati za meč!

ĐOKOVIĆ NA GEM DO POBJEDE

Odigrao je nakon dugo vremena Marin jedan dobar gem, ali nedovoljno da bi oduzeo servis Novaka Đokovića. Prvi reket svijeta je gem udaljen od pobjede i izjednačenja Srbije na 1-1.

DVOSTRUKI BREAK ZA ĐOKOVIĆA

Đoković je upalio 'grand slam mode' i odletio na 4-1 s nova četiri uzastopna poena. Teško će Marin preokrenuti ovako raspoloženog Novaka.

ĐOKOVIĆ POTVRDIO BREAK

Imao je Čilić 0-15, no Đoković s četiri uzastopna poena dolazi do gema i 3-1 prednosti u drugom setu.