Komentari 17

Porazi Hrvata uz slab učinak, LeBron proslavio veliki jubilej

1

U noći s petka na subotu u NBA ligi odigrano je maksimalnih 15 utakmica, na parketu su bila i četvorica hrvatskih košarkaša, ali niti jedan nije ostvario značajniji učinak u porazima svojih momčadi

Dario Šarić je u dresu Philadelphia 76-ersa postigao četiri poena uz sedam skokova i tri asistencije u 89-105 domaćem porazu od Chicago Bullsa, Bojan Bogdanović je ubacio osam koševa uz tri skoka i jednu asistenciju za Brooklyn Netse koji su izgubili sa 97-118 kod Indiana Pacersa, Mario Hezonja je sudjelovao s dva poena i jednim skokom u 91-94 domaćem porazu Orlando Magica od Washington Wizardsa, a Dragan Bender s tri koša i jednim skokom u domaćem porazu 85-98 od Minnesota Timberwolvesa.

Sixersi su držali kakav-takav rezultatski priključak s Bullsima samo tijekom prvog poluvremena, no u nastavku su gosti pobjegli čak i na 28 razlike. Jimmy Butler i Dwyane Wade predvodili su Bullse sa po 26 koševa, dok je najefikasniji u domaćem sastavu bio Ersan Ilyasova s 14 ubačaja. Dario Šarić igrao je 22 minute i za četiri koša je potrošio šest lopti iz igre (šut za dva 1-6, slobodna bacanja 2-2). Imao je i sedam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Philadelphia je sada pala na omjer pobjeda i poraza 4-12, dok je Chicago sa 10-6 na diobi drugog mjesta u Istočnoj konferenciji.

Netsi su izgubili šestu utakmicu zaredom, ovoga puta na gostovanju kod Pacersa koji su ih nadigrali sa 118-97 iako su igrali bez svog najboljeg strijelca Paula Georgea. Priliku je Georgeovim izostankom dobio i iskoristio Glenn Robinson III koji je predvodio domaće s 20 ubačaja, dok je isti učinak u dresu gostiju imao Brook Lopez. Bogdanović je igrao 25 minuta te je za osam poena potrošio 10 lopti (šut za dva 1-5, trica 2-5) dodavši tri skoka i jednu asistenciju.

Brooklyn je pao na omjer 4-11, dok su Pacersi stigli nadomak 50-postotnog učinka sa 8-9.

Niz poraza na tri produžio je i Magic domaćim 91-94 neuspjehom protiv Wizardsa. U neizvjesnoj završnici najbolji igrač gostiju John Wall nije dopustio preokret, već je s 26 koševa, 10 asistencija i sedam skokova odveo svoju momčad do tek pete ovosezonske pobjede. Uz njega, dobar je kod gostiju bio Otto Porter s 19 ubačaja. Kod domaćih istakli su se Serge Ibaka s 19 poena i Nikola Vučević s po 17 koševa i skokova. Hezonja je igrao osam minuta i postigao dva poena uz šut za dva 1-2 i jedan skok, dok Damjan Rudež nije igrao za Orlando.

Orlando je sada na omjeru 6-10, a Washington na 5-9.

Sunsi su sredinom treće četvrtine protiv Wolvesa imali 13 poena prednosti (69-56), ali su na kraju izgubili sa 13 razlike (85-98). Gosti iz Minnesote odlično su odigrali završnu četvrtinu koju su dobili sa 31-10, a do pobjede su ih vodili Andrew Wiggins s 25 poena i Karl-Anthony Towns s 22 ubačaja i 10 skokova. Kod domaćih najbolji je bio Eric Bledsoe s 23 poena i 10 asistencija, dok je Dragan Bender igrao sedam minuta za tri poena (šut za tricu 1-2,slobodna bacanja 0-2) i jedan skok.

Phoenix je s učinkom 5-12 na dnu Pacifičke divizije, dok je Minnesota sa 5-10 na dnu Sjeverozapadne divizije.

Golden State Warriorsi sve više izgledaju kao stroj koji melje sve pred sobom kako se i očekivalo prije početka sezone, u petak su sa 109-85 kao gosti nadigrali Los Angeles Lakerse za svoju 10. pobjedu u nizu. Najbolji u novoj pobjedi Warriorsa bio je Kevin Durant s 29 koševa i 9 asistencija, dok se kod domaćih istaknuo Jordan Clarkson s 20 ubačaja. Ivica Zubac ponovno nije nastupio za Lakerse koji su sada na omjeru 8-9, dok su Warriorsi preuzeli vrh lige sa 14-2.

Prvaci Cleveland Cavaliersi na svom su terenu "razvalili" Dallas Maverickse 128-90 u jubilarnoj 1000. ligaškoj utakmici LeBrona Jamesa. Domaći su već u prvom poluvremenu imali i 40 razlike (68-28), a najveća im je prednost bila 45. James je jubilarac proslavio s 19 poena, 11 asistencija i 5 skokova, a najefikasniji kod prvaka bili su Kevin Love s 27 poena i 10 skokova i Kyrie Irving s 25 ubačaja. Kod slabih Mavsa najefikasniji je bio Dirk Nowitzki s 15 koševa.

Cavsi su na vrhu Istoka s omjerom 12-2, dok su Mavsi posljednji sastav Zapada i čitave lige sa 2-13.

Los Angeles Clipperrsi izgubili su primat u ligi 97-108 porazom na gostovanju kod Detroit Pistonsa. U posljednjih 12 minuta ušlo se u egalu, a tada je domaće ka pobjedi povukao Marcus Morris koji je 11 od svojih 17 koševa postigao upravo u četvrtoj četvrtini. Andre Drummond dodao je 16 poena i 10 skokova, a Kentavious Caldwell-Pope 16 poena i 10 asistencija za Pistonse, dok Clippersima nije bilo dovoljno po 24 ubačaja Blakea Griffina i J.J. Redicka.

Clippersi su ovim porazom pali na omjer 14-3, dok su Pistonsi na 8-9.

San Antonio Spursi ostali su neporaženi u gostima i nakon gostovanja u Bostonu gdje su nadigrali domaće Celticse 109-103. Za devetu gostujuću pobjedu Spursa, a osmu pobjedu zaredom uopće najzaslužniji su bili Kawhi Leonard s 25 poena i 10 skokova i David Lee koji je s klupe dodao 15 koševa i 12 skokova. Celticsima nije bilo dovoljno 24 pogotka i 8 asistencija Isaiaha Thomasa.

San Antonio je sada na omjeru 13-3, a Boston na 9-7.

Još jednu monstruoznu utakmicu odigrao je Russell Westbrook koji je u 132-129 pobjedu Oklahoma City Thundera na gostovanju kod Denver Nuggetsa izborenu u produžetku ugradio "triple-double" učinak od 36 koševa, 18 asistencija i 12 skokova. Kod domaćih, koji su nešto više od tri minute prije kraja imali 10 razlike (114-104), ali nisu znali sačuvati prednost, najbolji je bio Wilson Chandler sa 32 koša i 11 skokova.

"Triple-double" ostvario je i James Harden s 23 koša, te po 10 skokova i asistencija u 117-104 gostujućoj pobjedi Houston Rocketsa kod Sacramento Kingsa.

4. Denver        6  10 .375 2 1/2
5. Minnesota     5  10 .333 3