Mitchell ubacio koševa koliko nitko u NBA-u nije 13 godina! Dončić opet odigrao simultanku

Bojan Bogdanović je s 21 košem (šut iz igre 8/15, trice 2/3) bio najbolji strijelac u porazu svoje momčadi. Na terenu je proveo 25:24 minute upisavši pritom još i dva skoka i tri asistencije

NBA večer je obilježio Donovan Mitchell koji je zabio nevjerojatan 71 koš u domaćoj pobjedi Cleveland Cavaliersa od 145-134 nad Chicago Bullsima.  To je najbolji učinak na jednoj utakmici nakon 2006. kada je Kobe Bryant zabio 81 koš.

Cavaliers su slavili nakon produžetka, a Mitchellova izvedba je i rekord franšize te ga je svrstala među pet igrača koji su zabili 71 ili više koševa na jednoj utakmici: Bryanta, Wilta Chamberlaina, Davida Thompsona, Elgina Baylora i Davida Robinsona.

Mitchell je u produžetku zabio 13 koševa, uključujući tri od ukupno sedam trica koliko je upisao na utakmici.

Cavaliersi su gubili 130-127 nakon dva slobodna bacanja Cobyja Whitea 7.4 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice, a onda je Ayo Dosunmu  napravio prekršaj na Mitchellu zbog čega su mu dosuđena slobodna bacanja. Mitchell je prvo pogodio, drugo promašio namjerno i zabio dva koša za izjednačenje i za produžetak.

Sinoć su na NBA teren istrčala sva tri hrvatska košarkaša koji igraju u sjevernoameričkoj profesionalnoj ligi.

LA Clippersi Ivice Zupca su doživjeli poraz kod kuće, bolji do njih su sa 110-100 bili Miami Heat, Portland Trail Blazersi su sa 135-106 svladali Detroit Pistonse Bojana Bogdanovića, a New York Knicks su kod kuće nadigrali Phoenix Suns Darija Šarića.

Bam Adebayo zabio je 31 koš uz 13 skokova, Tyler Herro dodao je 23 poena i sedam skokova  za Miami Heat koji je slavio četvrti put u posljednjih pet utakmica.

Bojan Bogdanović 00:49

Clipperse, kojima je ovo treći uzastopni poraz, predvodio je Paul George sa 25 ​​poena, sedam asistencija i tri ukradene lopte. Marcus Morris Sr. ubacio je 14 koševa, Luke Kennard dodao je 11, a Ivica Zubac je u 34:08 minute provedene na terenu zabio 10 koševa (šut iz igre 4/6) uz sedam skokova.

Los Angeles je uspio nadoknaditi zaostatak od čak 21 poen u drugom poluvremenu prije nego što je opet "pao" u zadnjoj četvrtini. Los Angeles je bio bolji od Miamija 34-14 u trećoj četvrtini da bi zaostatak od 18 poena na poluvremenu pretvorio u vodstvo 83-81.

U zadnjoj četvrtini Miami je zabio prvih sedam koševa i poveo 88-83 košem Gabea Vincenta. Heat je vodio sa šest koševa razlike prije nego što je Kennard ubacio pet uzastopnih koševa - uključujući i tricu na 5:40 do kraja - približivši tako Los Angeles na 96-95. No nakon toga je Miami zabio sljedećih sedam poena. Jimmy Butler je izveo dva slobodna bacanja, Herro je zabio tricu, a Adebayo je vratio na 103-95 na 3:40. Nešto više od minute prije kraja Adebayo je zakucavanjem doveo Miami na 108-99 što je bilo nedostižno Clippersima.

Portland Trail Blazersi su kod kuće nadigrali Detroit Pistonse sa 135-106, a Bojan Bogdanović je sa 21 košem  (šut iz igre 8/15, trice 2/3) bio najbolji strijelac u porazu svoje momčadi. Na terenu je proveo 25:24 minute upisavši pritom još i dva skoka i tri asistencije.

Jerami Grant je za Portland zabio 36 koševa protiv svoje bivše momčadi. Anfernee Simons je ubacio 30 poena, dok je Damian Lillard dodao 19 poena i 10 asistencija.

Portland je stekao prednost na kraju prvog poluvremena i samo ju je povećavao do kraja, a u jednom trenutku iznosila je čak 30 koševa.

Poraz su upisali i Phoenix Sunsi Darija Šarića. Od njih su bolji bili domaći New York Knicksi sa 102-83.

Julius Randle bio je najbolji strijelac utakmice sa 28 koševa i 16 skokova, a Jalen Brunson je dodao 24 koša za drugu uzastopnu pobjedu Knicksa. Sunsima je ovo treći poraz zaredom, a predvodio ih je Deandre Ayton sa 12 ubačaja, dok je Chris Paul dodao 11.

Dario Šarić je odigrao 8:46 minuta za Phoenix upisavši pritom samo jednu asistenciju (šut iz igre 0/2).

Dallas je pobijedio Houston na gostovanju 111-106, a Luka Dončić ubacio je 39 koševa uz 12 skokova i osam asistencija.