Komentari 54

Povijest se nije ponovila: Real s lakoćom pobijedio Leganes...

1

Real Madrid uvjerljivo je pobijedio Leganes 3-0 u prvoj utakmici osmine finala kupa. Solari je izveo kombinirani sastav, a oduševio je mladi Junior Vinicius. Luka Modrić nije ulazio u igru...

Igrači Reala nisu dopustili da se povijest ponovi. Prošle godine Leganés ih je izbacio u osmini finala kupa, ali ovaj put su Madriđani bili nemilosrdni i s tricom u mreži poslali goste doma. Santiago Solari izveo je na teren kombinirani sastav, a Luka Modrić presjedio je na klupi cijelu utakmicu.

Trener Reala pružio je priliku mladim zvijezdama koji bi u budućnosti trebali činiti kralježnicu kluba, a oni su, za razliku od one utakmice protiv CSKA Moskve, ovaj put svoj posao odradili jako dobro. Posebno inspiriran bio je Junior Vinicius koji svojim potezima iz utakmice u utakmicu pokazuje o kakvom talentu je riječ. Brzi Brazilac maltretirao je igrače Leganésa, driblao ih i činio što god ga je bila volja.

Real je poveo preko Sergija Ramosa koji je zabio iz penala u 44. minuti, da bi na 2-0 povećao Lucas Vasquez na asistenciju nevjerojatnog Viniciusa. Samo devet minuta poslije napadač Real je i sam zabio gol i riješio pitanje pobjednika. Odlično mu je ubacio Odriozola, a ovaj je opalio loptu iz voleja i neobranjivo pogodio.

Luka Modrić nije ulazio u igru, a ova utakmica poslužila je Solariju da se uvjeri kakve talente posjeduje u momčadi. Odriozola, Vinicius, Ceballos, Valverde i ostali dokazali da zaslužuju nositi ovaj dres te da bi u budućnosti vrlo lako mogli drmati svjetskim nogometom. Pojačanje pristiglo iz Cityja, Brahim Diaz, dobio je posljednjih deset minuta u debitantskoj utakmici za novi klub.