Komentari 2

Brekalo debitirao za 'viole': Pokazao je veliki entuzijazam

2

U 47. minuti je Austrijanac Posch zabio za tri boda Bologne. Inače, minutu prije nego je u igru ušao Brekalo, za goste je zaigrao Nikola Moro

Nogometaši Bologne pobijedili su Fiorentinu u gostima 2-1, u susretu 21. kola talijanske Serie A, a za domaćina je debitirao hrvatski nogometaš Josip Brekalo.

Tijekom zimskog prijelaznog roka Brekalo je iz Wolfsburga došao u Fiorentinu. Na klupi za pričuve je bio tijekom tjedna u Kup utakmici protiv Torina, ali tada nije ulazio u igru, dok je protiv Bologne na teren istrčao u 72. minuti.

Gosti su poveli pogotkom Orsolinija iz jedanaesterca u 14. minuti, dok je domaćin izjednačio golom Saponare samo pet minuta kasnije. Dvoboj je odlučen početkom drugog dijela, u 47. minuti je Austrijanac Posch zabio za tri boda Bologne. Inače, minutu prije nego je u igru ušao Brekalo, za goste je zaigrao Nikola Moro.

Milanski derbi pripao Interu! Brozović se vratio nakon ozljede
Jurić u borbi za Europu srušio i Udinese, Vlašić dobio 35 minuta

- On je lijevo krilo koji se voli vraćati i raditi s napadačima. Rekao mi je da je to njegova pozicija i da voli tamo igrati. Pokazao je veliki entuzijazam i morao sam ga nagraditi. Sviđa mi se njegov duh - kazao je trener 'viola' Vincenzo Italiano o povremenom hrvatskom reprezentativcu.

Zlatko Dalić objavio  je širi popis kandidata za Svjetsko prvenstvu u Kataru

Ova su dva sastava u posve različitom ritmu u Serie A. Fiorentina u zadnje četiri utakmice ima remi i tri poraza, a Bologna remi i tri pobjede.

Obje su momčadi ostale na pozicijama gdje su bile i prije ove utakmice, Bologna je deveta, a Fiorentina na 12. mjestu.

U ponedjeljak će igrati Verona - Lazio i Monza - Sampdoria, dok kolo završava u utorak utakmicom Salernitana - Juventus.