Komentari 64

Rapsodija u Londonu: Penezić je desetkom potopila Ruskinje

11

Hrvatske rukometašice svladale su Ruskinje 30-28. Na odmor se otišlo s rezultatom 15-15, a u nastavku su cure predvođene Andreom Penezić nadigrale protivnice

Hrvatske rukometašice nakon slavlja nad Angolom stigle su i do druge pobjede  protiv Ruskinja. Predvođene Andreom Penezić hrvatske su rukometašice slavile 30-28

Predvođene odličnom Penezić naše su rukometašice pokazale itekakvu borbenost i požrtvovnost protiv vrlo grube i žestoke igre Ruskinja koje su nerijetko vrlo odlučnim prekršajima zaustavljale hrvatske igračice.

Ruskinje su bolje ušle u susret, povele 7-3, a onda su Hrvatice krenule u 'lov' i do poluvremena izborile 15-15.

Prvo su izabranice Vladimira Canjuge stigle na minus dva, a u posljednjoj je minuti Andrea Penezić s dva gola donijela poravnan rezultat prije predaha.

Nastavak je donio žustriju igru hrvatskih rukometašica i prvo vodstvo. Dvostruko isključenje kod hrvatske reprezentacije dalo je šansu Ruskinjama da se vrate u igru, ali u punom sastavu s Penezić na čelu cure su stigle i do prednosti od dva gola, a potom i pobjegle na 22-19.

Furiozno drugo poluvrijeme hrvatskim je rukometašicama donijelo i pred golova prednosti. Svaka je lopta ulazila, a Ruskinje nisu uspjevale zaustaviti Penezić i Tatari koje su nizale pogotke, a u obrani im je pomagala Jelčić koja nije puštala loptu u gol.

Strepile su dvije minute prije kraja hrvatske rukometašice kada su se Ruskinje približile na gol razlike i istopile veliku prednost, ali Penezić je opet omogućila ekipi, ali i navijačima da predahnu i zaključala rezultat na 30-28.

Najbolja kod hrvatske reprezentacije bila je s deset pogodaka Andrea Penezić. Miranda Tatari postigla ih je sedam, a pet je zabila Anita Gaće.

Kod Ruskinja je sa šest golova najbolja bila Turei, te Postnova i Davidenko s četiri.

U petak rukometašice igraju u 15.30 protiv Crne Gore, a posljednji susret očekuje ih protiv domaćina, Britanki, 5.8. u 17.15.