Premiership: Liverpoolu opet samo 0-0 na Anfieldu

1

Momčad Liverpoola priredila je svojim navijačima još jedno veliko razočaranje na svom terenu, odigravši protiv osrednjeg West Hama samo 0-0

Ovo je već treća utakmica u ovom prvenstvu u kojoj je Liverpool ostao bez pogotka na svom terenu. S istim rezultatom, 0-0, ''Redsi'' su kiksali i protiv Stokea, odnosno protiv Fulhama u prošlom kolu. Da Liverpool nije baš uvjerljiv domaćin, potvrđuje i podatak da su četiri od pet pobjeda na Anfieldu ostvarili s golom razlike, i uvijek je odlučujući pogodak stizao u zadnjih 15 minuta utakmice, a u dva navrata i kasnije. Naime, protiv Middlesbrouha su gubili do 86. minute, a protiv Wigana do 80. Ovoga puta ih sreća nije pomazila s nekim pogotkom u završnici. Liverpool je, dakako, bio bolja momčad, daleko više je napadao, dok se West Ham uglavnom oslanjao na kontranapade u kojima je najopasniji bio bivši napadač Liverpoola Craig Bellamy, koji je u 37. minuti utakmice udarcem iz daljine pogodio vratnicu. Iako je Liverpool imao 25 pokušaja na gol (gosti samo 6) i 67% posjeda lopte, teško je izdvojiti neku izrazito dobru priliku. Pokušaji koji su i išli u okvir gola, a bilo ih je samo šest na utakmici, nisu zadali previše muka West Hamovom vrataru Robertu Greenu. Nije bilo ozlijeđenog Torresa, a Gerrard, Kuyt, Keane i ostali aduti Rafaela Beniteza još jednom nisu imali svoju večer. West Ham je, tako, prekinuo niz od sedam prvenstvenih utakmica na Anfieldu u kojima niti jednom nije uspio izbjeći poraz. Usprkos drugog uzastopnog podbačaja, Liverpool je i s ovim jednim bodom preuzeo prvo mjesto na ljestvici.