Premiership: West Ham bolji od Manchester Cityja

1

Odigrane su dvije utakmice nedjeljnog nastavka 27. kola Premiershipa. Pobjede protiv Hulla i Cityja upisali su Blackburn i West Ham

Za slavlje West Hama (1-0) pobrinuo se Jack Collison u 71. minuti susreta, no uz zarađena tri boda West Ham je doživio i šok zbog ozljede svoga švicarskog veznjaka Valona Behramija, koji će propustiti ostatak sezone. Nesretan događaj zbio se u 40. minuti utakmice kada je Behrami nezgodno pao na nogu. Sumnja se na popucale ligamente koljena. Vatrenije je bilo na Kingston Communications stadionu, gdje je publika vidjela tri gola. Na žalost domaćih navijača dva su završila u mreži njihove momčadi, a za njih su se pobrinuli u 34. minuti Stephen Warnock (ljevicom u gornji kut) i Keith Andrews samo dvije minute kasnije pogotkom iz blizine na asistenciju strijelca provog zgoditka. Imao je Blackburn od 63. i igrača više (crveni karton Marneyja zbog udaranja), no nisu ga znali kapitalizirati. Kada je Pedersen u 70. zaradio drugi žuti karton i isključenje, domaćin je angažiranije krenuo i devet minuta nakon toga pogotkom Iana Ashbeeja smanjio vodstvo. Više od toga nisu uspjeli.