Komentari 5

Pro Recco prejak za Jug, ništa od hrvatskog finala

7

U prvoj utakmici polufinala Final Foura talijanski Pro Recco pobijedio je Jug 9-6 i plasirao se u finale. Dubrovčane je 'uništila' obrana Talijana

Prava šansa nije ni postojala, Pro Recco je u 32 minute polufinala pokazao koliko je snažan, moćan, nedodirljiv. Jug bez Mara Jokovića i Pava Markovića, s opterećenjem očekivanja da će se u Rijeci igrati hrvatski finale, nije mogao pružiti pravi otpor. Dva gola zabili su Duborvčani u prve tri četvrtine, jedan jedini iz igre! Tony Azevedo je u prvoj četvrtini izjednačio na 1-1, Sandro Sukno iz peterca na 2-2 i to je bilo to. Najbogatija momčad na svijetu zabila je četiri gola u nizu i otišla u finale.
- Ma igrali smo nikako! - rekao je Nikša Dobud i najbolje opisao kako je Jug izgledao u ovom polufinalu i dodao:
- Nismo bili ni blizu onoga što stvarno možemo. Pokazali su puno više, mi smo prerano pukli. Razočaran sam, žao mi je...
Taj Pro Recco stvarno ne daje nikakvu šansu. Ne daju ni prići svome golu, a istovremeno zabiju ono što moraju zabiti. I zato imaju 6-2 nakon tri četvrtine.
- Zašto smo igrali ovako? I ja volio znati - kaže Elvis Fatović.
- Zasluženo su nas dobili, odigrali smo prenervozno. Nikako nismo mogli do gola, izgubili previše lopti, a oni su preiskusni da ne bi to iskoristili - rekao je trener Juga.
U zadnjoj četvrtini Nikša Dobud je vratio nadu brzim golom, ali odmah je Madaras vratio na 7-3. I onda su Talijani zatvorili utakmicu i trošili vrijeme. Jugaši su znali da je nemoguće u posljednjih osam minuta dostići moćni Pro Recco i zato je sve to izgledalo kao da svi jedva čekaju kraj. Pogotovo nakon što je sjajni Calcaterra pet minuta prije kraja zabio svoj treći gol za 8-3.
- Ne preostaje ništa nego vratiti im iduće godine - zaključio je Maro Joković, koji je ovo polufinale gledao s tribina.