Komentari 19

Prosinečki s BiH šokirao Južnu Koreju, briljirao je Edin Višća...

1

Utakmicu karijere odigrao je Edin Višća koji je zabio "hat-trick". Jedini gol za Koreance dao je Lao Jae Song u 30. minuti, a BiH je nastupila u najjačem sastavu s Edinom Džekom i Miralemom Pjanićem

U pripremnim utakmicama nogometnih reprezentacija koje nastupaju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji Australija je pobijedila Češku 4-0, dok je Južna Koreja doma izgubila 3-1 od Bosne i Hercegovine koju vodi Robert Prosinečki.

POGLEDAJTE VIDEO

Australci su u austrijskom St Poeltenu neočekivano visoko slavili (4-0) protiv Češke, koja je na ovoj utakmici bila čak i favorit. Golove su "Klokane" dali Mathew Leckie (32', 54'), Andrew Nabbout (72') i Jakub Jugas (80'ag).

Bila je ovo jedna od zadnjih pripremnih utakmica Australaca, koji su pod vodstvom Nizozemca Berta van Marwijka očito ušli u formu pred nastup u Rusiji, a "generalku" će imati 9. lipnja u Budimpešti protiv Mađarske.

Južna Koreja je kod kuće doživjela neugodan poraz od BiH (3-1), a utakmicu karijere odigrao je veznjak Edin Višća koji je zabio "hat-trick".

Jedini gol za Koreance dao je Lao Jae Song u 30. minuti, a BiH je nastupila u najjačem sastavu s Džekom i Pjanićem. Prosinečkom je ovo druga pobjeda na klupi 'zmajeva' otkako je preuzeo reprezentaciju prije pet mjeseci.