Prva HNL: Dinamu 15. u nizu, preokret Hajduka

2

Bijeli su u drugom poluvremenu stigli prednost Međimurja od 2-0 i podarili treneru Ivanu Pudaru treću uzastopnu pobjedu

Konačna pobjeda Hajduka 4-2 sugerira da su igrači trenera Ivana Pudara lako došli do pobjede, no u prvom poluvremenu gubili su 2-0 i visili na rubu poraza. Domaćini su poveli iz sumnjive situacije, u igri su bile dvije lopte. Hajdukovci su krenuli za jednom, a spretni Darmopil drugom je uposlio Peraicu za vodstvo Međimurja. Drugi je gol pao dvije minute kasnije, Piškor je probušio živi zid Hajduka na oduševljenje okupljenih gledatelja. Kao i u prošlotjednoj utakmici protiv Kamena Pudar je u drugom dijelu ispremiješao svoju momčad i došao do željenog pritiska na domaćine te puno efikasnije igre iz koje su bijeli stigli do preokreta i zaslužene pobjede. Rezultat je to ponajprije ulaska u igru ponajboljeg igrača utakmice Pabla Munhoza koji je unio preokret u igru Hajduka. - Trener mi je rekao da uđem, da igram slobodno i jednostavno i ja sam ga poslušao - rekao je Munhoz. Pobjedu Dinama u Velikoj i nastavak pobjedničke serije obilježio je lijep gol Luke Modrića. 'Modri' su od početka gurnuli domaćine na vlastitu polovicu, no još jednom je izostala realizacija. U drugom dijelu umjesto slabog Saška Pandeva u igru je ušao Dario Jertec i u 59. minuti asistirao Modriću za pobjedonosni gol. Dinamo je 15. put uzastopce pobijedio u prvenstvu. Ove sezone izgubili su jedino u Šibeniku. Bez obzira na probleme s virozom, jer pola Scorijine momčadi oboljelo je tijekom tjedna, Slaven Belupo protiv Zagreba odigrao je uragansko poluvrijeme, već nakon 35 minuta vodili su 3-0. Bošnjak je načeo Stojkića u 12. minuti a Vručina ga još dvaput matirao - jedanput iz kontre i drugi put nakon asistencije Poldrugača. No u posljednjoj minuti prvog poluvremena Labudović je zabio za 3-1 i vratio Zagreb u utakmicu. Pola sata prije kraja utakmice Čutura je smanjio na 3-2 i još je sjajnu šansu za izjednačenje propustio Lovrek pogodivši gredu. A onda je Slaven - u jeku najžešćih napada gostiju - osigurao pobjedu. Gol za 4-2 nakon kornera zabio je Jambrušić. Pobjedom 1-0 nad Varteksom Vinkovčani su praktički izbacili Kamen Ingrad iz Prve HNL, a o svome prvoligaškom statusu odlučivat će s drugoplasiranom momčadi 2. HNL. Iako je Cibalia od prve minute napala, gol su uspjeli zabiti tek nakon pogreške Prahića, koji je u svom 16-ercu prvo izgubio loptu, a nakon toga napravio prekršaj na Kresingeru. Iz penala Bagarić (57’) zabija za konačnih 1-0.