Komentari 17

PSG prošao dalje, Ibra je zabio u 100. nastupu u Ligi prvaka...

6

Parižani su domaćom pobjedom nad Olympiacosom 2-1 osigurali plasman u osminu finala. Benfica je dobila Anderlecht i ostala u igri za prolaz u drugi krug

Nogometaši PSG-a i teoretski su osigurali prolazak u osminu finala Lige prvaka, a učinili su to pobijedivši u 5. kolu Olympiacos na Parku prinčeva 2-1.

Vodstvo Parižanima u 7. minuti donio je, tko drugi nego Zlatan Ibrahimović zabivši u svojem 100. nastupu u Ligi prvaka. Na početku drugog dijela PSG je ostao s igračem manje isključenjem Verrattija, a to su Grci iskoristili izjednačivši na 1-1 preko Manolasa u 81. minuti. No za četvrtu pobjedu u skupini C pobrinuo se Edinson Cavani donijevši pobjedu u 90. minuti.

U posljednjem kolu za drugo mjesto će se boriti Olympiacos i Benfica, koja je u atraktivnoj utakmici došla do teške pobjede kod Anderlechta 3-2. Belgijci su poveli u 19. minuti preko Mbembe, a srpski nogometaš Matić izjednačio je na 1-1 u 34. minuti. U nastavku Mbemba je ponovo zabio, ali ovaj put u svoju mrežu donijevši vodstvo Portugalcima 1-2, da bi se momčad iz Pireja vratila u igru u 77. minuti kad je izjednačio Bruno. Kad se već mislilo da će momčadi remizirati, velika tri boda Benfici donio je Rodrigo u 90. minuti.

PSG je prvoplasirani s 13 bodova, Olympiacos je drugi sa 7 bodova koliko ima i Benfica, ali sa slabijom gol-razlikom, dok Anderlecht ima samo bod.

Nakon što je Bayern München ostvario pobjedu kod CSKA u Moskvi, u drugoj utakmici skupine D Manchester City pobijedio je hrabru Viktoriju Plzen 4-2. Na Etihadu su Česi ostavili sjajan dojam dvaput nadoknadivši zaostatak. Prvo je vodstvo 'građanima' donio Agüero iz penala u 33. minuti, a deset minuta kasnije izjednačio je Horava. U nastavku je Nasri vratio vodstvo Englezima u 65. minuti, da bi Viktoria poravnala na 2-2 u 69. minuti preko Tecla. No gosti nisu imali snage zadržati bod te su u završnici pobjedu Cityju donijeli Negredo u 78. i Džeko u 89. minuti.