Komentari 2

PSG s igračem manje i bez Ibre do boda protiv Montpelliera...

4

U posljednjoj utakmici, ujedno i derbiju 12. kola Le Championnata, a Montpellier je odigrao neodlučeno 1-1 protiv PSG-a. Aktualni prvak 80 minuta imao je igrača više

U derbiju 12. kola francuske lige Montpellier i PSG odigrali su 1-1.

Gosti iz glavnoga grada su nakon samo devet minuta i 28 sekundi igre ostali s igračem manje. Mamadou Sakho je napravio prekršaj na Gaetanu Charbonnieru kao zadnji igrač obrane i dobio je izravan crveni karton. Unatoč tome, kao i činjenici da je igrao bez prve zvijezde Zlatana Ibrahimovića, koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona iz prošlog kola, PSG je uspio povesti. Strijelac je u 36. minuti bio Maxwell na asistenciju Jeremyja Meneza.

Montpellier je izjednačio u 59. minuti pogotkom Remyja Cabelle, a šest minuta kasnije su se momčadi izjednačile i po broju igrača na terenu. Drugi je žuti karton, naime, zbog igranja rukom dobio Younes Belhanda.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, tako da se PSG vratio na vrh ljestvice. Ima isti broj bodova kao i drugoplasirani Marseille, odnosno bod više od Lyona, ali potonje dvije momčadi moraju još odigrati zaostali međusobni dvoboj.