Komentari 41

Pusti, ide van! Aha, ide, ide... Golman Benfice pušta u gol!

3

Odisseas Vlachodimos, koji je u Zagrebu spašavao Benficu da ne primi dva, tri gola, katastrofalno je reagirao u prvenstvu. Uoči utakmice protiv Dinama, primio je gol tako što je krivo procijenio putanju lopte

Benfica je uoči okršaja s Dinamom remizirala protiv Belenensesa u 25. kolu portugalskog prvenstva 2-2.

Kao da je netko na Luzu ugasio svjetlo Dinamovim protivnicima koji su imali 2-0 protiv Belenensesa, a onda sve uprskali s dva nevjerojatna kiksa.

Katastrofalna obrana Benfice s dva kiksa darovala Belenenses

Nestali u 120 sekundi

Posebno je upečatljiv bio onaj golmana Vlachodimosa nakon kojeg su gosti smanjili na 2-1. Viana je u 68. minuti izvodio slobodnjak, poslao je loptu na pet metara, ona se odbila od trave, a golman Benfice raširio je ruke i pustio ju je da uđe u mrežu.

<<< Video gola pogledajte OVDJE.

Samo dvije minute kasnije novi šok na Luzu. Katastrofalna pogreška braniča Benfice Almeide koji je šeprtljavo vraćao loptu golmanu, Kikas je presjekao dodavanje i mirno zabio za 2-2. Kakva početnička pogreška igrača Benfice.

Benficin trener Bruno Lage je nastavio s rotacijama koje radi gotovo cijelu sezonu. U Europi forsira jednu, u prvenstvu drugu postavu. Ovaj put Lage je na teren poslao šest novih igrača u odnosu na susret s Dinamom.

Benfica protiv Belenensesa

• Vlachodimos - Grimaldo, F. Ferreira, Ruben Dias, Almeida - Rafa Silva, Luis, Samaris, Pizzi - Joao Felix, Jonas

Benfica je nakon velike pobjede kod Porta, izravnog konkurenta za naslov, izgubila u Zagrebu i sad remizirala kod kuće u prvenstvu. Dva boda prednosti ispred Porta su se istopila, a u četvrtak stiže Dinamo. Bruno Lage kaže da je - zadovoljan.

- Odigrali smo sjajnu utakmicu, posebno prvo poluvrijeme. Dobro, bili smo malo usporeni. Ali oni su igrali s petoricom u zadnjoj liniji. Sve je izgledalo super, poveli smo 2-0, a onda smo pogriješili. Ponudili smo im bod i oni su ga uzeli - rekao je Lage.