Komentari 89

Pobjednički u obranu naslova: Rijeka slavila s igračem manje

11

Nogometaši Rijeke svladali su Slaven Belupo 2-0 u prvoj utakmici nove sezone HT Prve lige iako su više od pola sata imali igrača manje. Golove za branitelja naslova zabili su Alexander Gorgon i Marko Vešović

Ni igrač manje više od pola sata nije mogao zaustaviti Rijeku da dođe do prvih bodova u novoj sezoni HNL-a. Filip Bradarić, kapetan u odsustvu Mate Maleša i Andreja Prskala, dobio je dva brza žuta kartona početnom nastavka, no bijeli su i bez njegove pomoći u završnici izborili pobjedu nad Slaven Belupo 2-0 na Rujevici.

Koprivničani su bolje otvorili utakmicu i opasno zaprijetili već u petoj minuti, kad je Mirko Ivanovski iz blizine pogodio prečku. Držali su gosti inicijativu u prvih 15-ak minuta utakmice i nisu nipošto izgledali kao momčad koja respektira prvaka, a onda su domaćini poveli iz prve prave prilike na utakmici.

Marko Vešović ubacio je s desne strane u šesnaesterac Slavena, a Alexander Gorgon visoko skočio i glavom poslao loptu u daljnji kut gola Antuna Markovića.

I bilo je to zapravo sve od šansi u dosta skromnom prvom dijelu. U nastavku je, međutim, bilo vrlo živo.

Već u 48. minuti Ivanovski i Bradarić požutjeli su nakon koškanja uz aut-liniju, a samo osam minuta kasnije Bradarić je dobio drugi žuti karton jer je preoštro startao na Bouadlu. Činilo se kako će to dati poticaja "farmaceutima" da u preostalih 40-ak minuta dođu do izjednačenja, a zapravo se dogodilo suprotno.

Imao je, istina, Slaven matnu situaciju pred Simonom Slugom u 66. minuti koju je zapucao Vice Kendeš, no nakon toga igrao je samo domaćin. Kruna dominacije stigla je u 72. minuti kad je Josip Mišić uhvatio goste na spavanju i s desne strane pronašao Vešovića, a Crnogorac prebacio Markovića za konačnih 2-0.

Rijeka je tako u prve dvije ovosezonske utakmice upisala dvije pobjede identičnim rezultatom, a nakon uzvrata drugog pretkola Lige prvaka protiv The New Saintsa u utorak, sljedeći vikend opet je domaćin, i to novom prvoligašu Rudešu. Slaven će, pak, dočekati Lokomotivu.