Komentari 60

Rafa pobjedu udaljen od broja 1; Nole je opet dobio Federera

6

Nadal je očito puno ozbiljnije shvatio sunarodnjaka i pomeo ga sa 6-3 i 6-2 za 75 minuta. Rafa će godinu završiti na broju 1, ako u skupini ostvari još jednu pobjedu

U utorak su na Mastersu u Londonu na rasporedu bile reprize od subote, iz polufinala turnira u Parizu. Rafael Nadal uzvratio je Davidu Ferreru za poraz, a Novak Đoković ponovno je bio bolji od Rogera Federera.

Nadal je očigledno puno ozbiljnije shvatio sunarodnjaka i pomeo ga sa 6-3 i 6-2 za samo 75 minuta. Rafa će godinu završiti na broju 1, ako u skupini ostvari još barem jednu pobjedu. Priliku će imati već u srijedu protiv Wawrinke.

Đoković je i drugi put u četiri dana pobijedio Federera, opet u tri seta. Bilo je 6-4, 6-7 (2) i 6-2.

Oba tenisača čvrsto su držala servis do 4-4, a onda je prvu break priliku imao Švicarac. Nije ju iskoristio, a već je u idućem gemu izgubio servis, Nole je iskoristio drugu set loptu.

U 2. setu su obojica dvaput izgubili servis, a u tie-breaku je Federer nanizao pet poena za produženje meča. No, bilo je to samo odgađanje neizbježnog. Za samo 35 minuta Đoković je došao do 15. pobjede u 31. međusobnom dvoboju.

Ivan Dodig i Melo na Mastersu pobijedili najbolji svjetski par!