Komentari 114

Raketa namjestio gol, Sevilla slavila; Benfica srušila Juve...

10

Sevilla je s 2-0 slavila protiv Valencije u prvoj utakmici polufinala EL-a. Ivan Rakitić bio je sjajan i ima velike zasluge kod prvog gola. Benfica je s 2-1 pobijedila Juve...

Namjestio je loptu na 20-ak metara s lijeve strane. Bio je to fantastičan ubačaj, netko je dirao loptu, a ona dolazi do M'bie koji zabija za 1-0 Seville. Bacca je tri minute nakon toga postavio konačnih 2-0.

Ivan Rakitić ponovno je bio sjajan u pobjedi svoje momčadi protiv Valencije u prvom polufinalu Europske lige. Gotovo svaka opasnija akcija kretala je od njega, a da je Bacca zabio jedan od nekoliko zicera, Sevilla bi već mogla slaviti, a Rakitić bi na kontu imao upisanih još par asistencija.

Sevilla je 2006. godine osvojila Kup Uefa. Sljedeće godine obranila je naslov, a sad je na korak do finala. Ovo je šesta uzastopna utakmica na Sanchez Pizjuanu u kojoj je Sevilla slavila.

Imala je i Valencia svojih šansi, najbolju je propustio Vargas pred kraj utakmice kad je pogodio prečku. Sevilla se velikom prednošću putuje na uzvratnu utakmicu polufinala Europske lige sljedeći tjedan

Benfica srušila Juve

Nogometaši Benfice u drugoj su utakmici slavili 2-1 protiv Juventusa. Portugalska momčad ostvarila je osmu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima i prekinula Juventusov niz od pet pobjeda zaredom.

Benfica nikako ne leži Juventusu. Ovo je bio peti međusobni susret ove dvije momčadi u europskim natjecanjima i četvrta pobjeda portugalske momčadi uz tek jednu pobjedu Juvea.

Garay je zabio za Benficu već u 3. minuti utakmice. Izjednačio je Carlos Tevez u 73. minuti utakmice. Bio je to prvi Tevezov gol u europskim natjecanjima nakon više od pet godina. Zadnji put zabio je u dresu Uniteda protiv Porta 7. travnja 2009. godine.

Benfica je ipak osigurala prednost uoči uzvrata zahvaljujući Limi koji je zabio šest minuta prije kraja utakmice.