Komentari 400

Real Madrid nakon tri godine dobio Barcu i osvojio trofej!

38

Real Madrid pobijedio je Barcelonu 1-0 u finalu Kupa kralja! Jedini gol zabio je Cristiano Ronaldo u 103. minuti! Prvi im je to trofej nakon 2008. godine...

Tekla je 121. minuta, a sudac je napokon označio kraj. Počelo je veliko slavlje Reala, nakon tri godine konačno su osvojili trofej!

Samo par minuta kasnije, igrači su u zrak bacali Jose Mourinha, Portugalac je još jednom dokazao koliko je velik trener. Puno toga je naučio iz 5-0 poraza od Barcelone s početka sezone. Sjajno je postavio igru, a Cristiano Ronaldo je u 103. minuti pogodio za konačnih 1-0 i zasluženo osvajanje Kupa kralja!

Barcelona nikako nije mogla uspostaviti svoj stil, dobro poznatu brzu igru od noge do noge. Real je stajao u bloku, a onda kontrama stvarao prilike. Prvu je imao C. Ronaldo već u 13. minuti, a u 36. mu je dobar udarac sjajno obranio Pinto. Minutu prije kraja Pepe je pogodio stativu. Prvo poluvrijeme apsolutno je pripalo Realu, ali gol nisu uspjeli zabiti.

U nastavku potpuno druga priča. Barcelona je zavladala terenom, ali prvu pravu šansu stvorili su tek nakon 75 minuta. Odlične udarce Messija i Pedra, a nešto kasnije i Inieste, poskidao je nevjerojatnim intervencijama Casillas. U 90. minuti je Ozil sa 17 metara prebacio loptu na desnu nogu, naciljao same rašlje, ali je i Pinto pokazao da je na Casillasovoj razini.

U produžecima je opet zaprijetio Cristiano, ali to je samo bio uvod u odlučujući trenutak utakmice. Marcelo je povukao napad do nekih 30-metara, dodao Di Mariji koji je prošao po strani i sjajno nabacio. Visoko je skočio C. Ronaldo i zakucao je u rašlje

Real je nakon 7. svibnja 2008. i šest međusobnih utakmica konačno pobijedio Barcelonu, a Jose je ušutkao sve koji su ga kritizirali. Opet je obavio posao i donio Kup kralja koji ih je zaobilazio 18 godina.

Već za šest dana, u srijedu, čeka nas novi 'el clasico'. Ulozi su još veći, igra se polufinale Lige prvaka, a čini se kako su se izgledi izmjenili, sada je to 50-50 i gledat ćemo još vrhunskog nogometa.