Komentari 102

Real uz dvije asistencije i gol Ronalda 'utrpao petardu' Rayu

5

Iako krajnji rezultat od 5-1 sugerira kao je Rayo bio 'lak zalogaj' za 'los blancose', do 55. minute to i nije bilo tako. Nakon jednog poništenog gola gosti su se 'raspali'

Real Madrid nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone. U 11. kolu Primere pred 77.000 gledatelja na domaćem terenu momčad Carla Ancelottija svladala je Rayo Vallecano 5-1 i tako se vratila na prvo mjesto na tablici s dva boda prednosti nad Barcelonom te ostvarila 13. uzastopnu pobjedu

Iako krajnji rezultat sugerira kao je Rayo bio 'lak zalogaj' za 'los blancose', do 55. minute to i nije bilo tako. Poveli su domaćini u devetoj minuti preko Balea, a na 2-0 povisio je Sergio Ramos u 40. minuti susreta. Minutu prije kraja prvog poluvremena rezultat je smanjio Bueno,  a ključan trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti kada je Brazilac Leo Baptistao zabio za izjednačenje, no pomoćni sudac podigao je zastavicu i poništio gol. Gosti se nisu slagali s takvom odlukom, a Real je izveo kontru iz koje je Toni Kroos precizno pogodio udarcem izvana u donji desni kut za 3-1 Reala.

Raspali su se tada gosti, a četiri minute kasnije Benzema je zabio za 4-1, dok je konačnih 5-1 postavio Cristiano Ronaldo prizemnim udarcem iskosa s lijeve strane u 83. minuti nakon još jedne kontre te nakon što je golmanu gostiju lopta prošla 'kroz ruke'.

Klub iz predgrađa Madrida imao je čak 15 udaraca od čega šest u okvir te je imao bolji posjed lopte od 56 posto te 129 dodavanja više od Reala.

Cijeli susret za Real Madrid odigrao je i to vrlo dobro, hrvatski reprezentativac Luka Modrić