Komentari 109

'Redsi' napadali i promašivali, a WBA zabijao i uzeo pobjedu

4

Iako je cijelu utakmicu imao terensku inicijativu i daleko veći broj udaraca Liverpool nije uspio pobijediti WBA na Anfieldu. Naprotiv, promašili su penal pa izgubili 2-0

Nogometaši West Bromwich Albiona veći su dio utakmice bili u podređenom položaju, ali ih to nije spriječilo da u 26. kolu Premierlige da sruše Liverpool (2-0) na njegovom Anfieldu.

''Redsi'' su imali potpunu nadmoć na terenu,  uputili su 24 udarca prema golu gostiju (sedam unutar okvira), nisu iskoristili ni kazneni udarac i na kraju su ostali praznih džepova. U 81. minuti Chris Brunt je izveo korner, a Gareth McAuley je pobjegao domaćim čuvarima i glavom matirao Pepea Reinu. U prvoj minuti sudačke nadoknade Romelu Lukaku je zaključio brzi kontranapad za konačnih 2-0. WBA je uputio samo tri udarca unutar okvira gola i zabio dva pogotka!

Samo pet minuta prije prvog gola gostiju Luis Suarez je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Jonasom Olssonom. Kapetan Liverpoola Steven Gerrard je namjestio loptu na bijelu točku, ali je njegov udarac obranio cijelu utakmicu sjajni Ben Foster. Gerrard je promašio tri od posljednjih sedam penala u Premierligi koje je izveo.

WBA je ovom pobjedom prestigao Liverpool na ljestvici i sada je na osmom mjestu.