Rekord: Trener smijenjen nakon samo 10 minuta

1

Leroy Rosenior prvo je imenovan trenerom niželigaša Torquay Uniteda. Nakon 10 minuta saznao je da više nije trener jer je klub prodan

Bivši napadač West Hama i Fulhama, Leroy Rosenior, oborio je jedan od rijetkih rekorda. Rosenior (43) je predstavljen novinarima kao trener engleskog četvrtoligaša Torquay Uniteda. Deset minuta nakon što je konferencija završila, saznao je da više nije trener, jer je predsjednik Mike Bateson prodao klub. - To što se dogodilo 10 minuta nakon konferencije bilo je malo šokantno. Ali smo se poslije dobro nasmijali - rekao je Rosenior. Dosadašnji rekorder bio je Dave Bassett, koji je trenirao Crystal Palace 72 sata.