Komentari 40

Remi u derbiju Novog Zagreba: Kačavenda prekrasno pogodio

6

Lokomotiva je žestoko otvorila utakmicu te je povela već u 9. minuti. Glavom je milimetarski točno, uz vratnicu, za 1-0 pogodio Sandro Kulenović. Drugi je uslijedio već u 17.

Nastavljena je sezona Prve HNL, a u prvom susretu 12. kola nogometaši Hrvatskog dragovoljca i Lokomotive su odigrali 2-2 u Kranjčevićevoj ulici.

Lokomotiva je žestoko otvorila utakmicu te je povela već u 9. minuti. Glavom je milimetarski točno, uz vratnicu, za 1-0 pogodio Sandro Kulenović. Od tog pogotka se igrači Hrvatskog dragovoljca vjerojatno nisu ni oporavili, a uslijedio je drugi u 17. minuti.

Zagreb: NK Hrvatski Dragovoljac i NK Lokomotiva sastali se u 12. kolu Prve HNL

Žestoko je, s više od 20 metara, raspalio Lukas Kačavenda, mladi hrvatski reprezentativac te sjajno pogodio za 2-0.

U prvih dvadesetak minuta igre Lokomotiva je potpuno kontrolirala zbivanja na terenu, ali drugi primljeni pogodak kao da je razbudio posljednju momčad na ljestvici. Hrvatski dragovoljac je živnuo, a uskoro je i rezultat postao povoljniji za domaćina. Točno nakon pola sata igre Benedik Mioč je pucao s 20-ak metara, lopta je pritom nekoga pogodila i promijenila smjer, a ujedno prevarila vratara Lokomotive Nevistića.

Uslijedila je potom ravnopravna igra kakva se nastavila i u drugom poluvremenu. U 58. minuti je Hrvatski dragovoljac došao do izjednačenja. Obrana Lokomotive nije uspjela raščistiti situaciju pred svojim vratima, a odlično je reagirao Lukić i pospremio loptu u mrežu za 2-2.

Murić ostaje: Da, Rijeka može s Dinamom! Velik smo, sređen i ozbiljan klub. Tu nema euforije

Utakmica se potom donekle primirila, kao što se i smanjio broj izrazitih prilika na obje strane, ali je domaćin upao u nove probleme od 77. minute kada je ostao s igračem manje (isključenje Pasaričeka).

Do kraja je Lokomotiva jurnula prema sva tri boda, no domaćin se uspio obraniti od svih naleta. Dvije sjajne šanse je imao Hoxha za Lokomotivu, ali je prvi put promašio kada je bio sam pred vratima, dok je drugi put bio neprecizan udarcem glavom.

Hrvatski dragovoljac se s ovim bodom izjednačio na dnu ljestvice sa Slaven Belupom, dok je Lokomotiva ostala šesta.

Sve golove s utakmice možete pogledati OVDJE.

U nastavku ovog kola u subotu igraju: Gorica - Istra 1961 (15:00) i Rijeka - Dinamo (17:05), dok se u nedjelju sastaju Slaven Belupo - Osijek (15:00) i Šibenik - Hajduk (17:30).

HNS je omogućio Bebeku častan oproštaj od sudačke karijere...