Repeša slavio kod Albe, Barca u produžetku slomila Partizan

1

Unicaja Malaga pod vodstvom Jasmina Repeše stigla je do sedme pobjede slavljem kod Albe Berlin 74-63, Žorić je ubacio 11 koševa. Barca je dobila Partizan 68-67

Do sedme ovosezonske pobjede Unicaja Jasmina Repeše stigla je na gostovanju kod Albe u Berlinu sa 74-63 u sklopu 9. kola skupine B.

Marcus Williams sa 16 koševa i 5 asistencija vodio je Unicaju, dok je drugi najbolji strijelac momčadi bio Luka Žorić sa 11 koševa (dvice 3-3, sl. bacanja 5-6). Nije hrvatski centar ponovio partiju iz prošlog kola kada je ubacio 29 koševa Sieni, ali je svejedno ostvario dobar učinak.

Na parketu je proveo nepunih 19 minuta i za to vrijeme pridodao je 5 skokova i 1 asistenciju. Krunoslav Simon je za 16 minuta igre ubacio 8 koševa (dvice 2-2, trice 1-5, sl. bacanja 1-2) uz 1 skok i 3 asistencije.

Poraženu Albu, koja je pretrpjela peti ovosezonski poraz, predvodio je Sven Schultze sa 12 koševa.

U drugoj utakmici skupine Maccabi je očekivano slavio na gostovanju kod Asseco Prokoma 89-73 na krilima Rickyja Hickmana koji je ubacio 20, te Yogeva Ohayona koji je postigao 14 koševa.

U skupini D Barcelona je do devete pobjede u isto toliko utakmica došla na gostovanju kod Partizana. Slavio je katalonski velikan u susretu tvrdih obrana sa 68-67 nakon produžetka, nakon što je regularni dio završio 58-58. U izjednačenom Barceloninom sastavu Juan Carlos Navarro bio je sa 10 koševa jedini dvoznamenkasti igrač, a njih 7 je zabio s linije slobodnih bacanja. Ante Tomić je za 22 minute igre upisao 4 koša (dvice 2-4), 7 skokova, 1 asistenciju i 1 ukradenu loptu. Kod Partizana je Dragan Milosavljević zabio 14 koševa.

Madridski Real treći je ovosezonski poraz pretrpio na gostovanju kod Cantua rezultatom 76-70. Talijanski je sastav susret dobio u posljednjoj četvrtini koju je riješio 21-14 u svoju korist.

Gruzijac Manučar Markoišvili sa 23 koša i 6 skokova vodio je Cantu do pobjede, dok je s druge strane prednjačio Jaycee Carroll sa 24 koša.

Markota najbolji igrač Beşiktaşa u porazu od CSKA

U otvarajućoj utakmici 9. kola Eurolige košarkaša CSKA je u sklopu skupine D na domaćem parketu savladao Beşiktaş 87-72 i tako došao do svoje osme ovosezonske pobjede.

CSKA je na poluvremenu zaostajao pet koševa (46-51), da bi u drugom poluvremenu stisnuo obranu, primio tek 21 koš i došao do uvjerljive pobjede.

Najbolji pojedinac istanbulskog sastava bio je hrvatski reprezentativac Damir Markota sa vrijednosnim indeksom 17. Ubacio je 12 koševa (dvice 3-9, trice 1-1, sl. bacanja 3-3), uz 6 skokova i 4 asistencije za 25 minuta igre.

Najefikasniji igrač moskovskog kluba bio je Sonny Weems sa 20 koševa, Saša Kaun je zabio 19, a Nenad Krstić 15 koševa. Amerikanac Patrick Christopher bio je najefikasniji kod Beşiktaşa sa 14 koševa.

Euroliga, 9. kolo:

skupina A

Pallacanestro Cantu - Real Madrid 76-70

Redoslijed: 1. Real Madrid 6-3, 2. Panathinaikos 5-3 (-1), 3. Himki 5-3 (-1), 4. Fenerbahçe 4-4 (-1), 5. Cantu 3-6, 6. Union Olimpija 2-6 (-1)

skupina B

Asecco Prokom - Maccabi 73-89

Alba Berlin - Unicaja Malaga 63-74

Redoslijed: 1. Maccabi 7-2, 2. Unicaja Malaga 7-2, 3. Montepaschi 5-3 (-1), 4. Alba Berlin 4-5, 5. Elon Chalon 2-6 (-1), 6. Asseco Prokom 1-8

skupina C

Cedevita - Olympiacos 62-84

Redoslijed: 1. Olympiacos 7-2, 2. Žalgiris 6-2 (-1), 3. Anadolu Efes 5-3 (-1), 4. Emporio Armani 3-5 (-1), 5. Caja Laboral 2-6 (-1), 6. Cedevita 2-7

skupina D

CSKA Moskva - Beşiktaş 87-72

Partizan - Barcelona 67-68, produžetak

Redoslijed: 1. Barcelona 9-0, 2. CSKA 8-1, 3. Beşiktaş 4-5, 4. Brose Baskets 2-6 (-1), 4. Partizan 2-7, 6. Lietuvos Rytas 1-7 (-1)