Komentari 357

Čilić bez ikakve šanse: Novak brzo i uvjerljivo do polufinala

6

Najbolji hrvatski tenisač Čilić poražen je od Đokovića na najpoznatijem svjetskom teniskom turniru. Novak je slavio s tri puta po 6-4 za svoj 13. trijumf nad Marinom

Marin Čilić na središnjem je terenu All England Cluba doživio Déjà vu i ponovno stisnuo ruku Novaku Đokoviću koji slavi prolazak u polufinale Wimbledona. Đoković je za sat i 50 minuta igre slavio s glatkih 3-0 u setovima (6-4, 6-4, 6-4) i tako ostvario i 13. pobjedu iz isto toliko susreta protiv Međugorčanina za svoj ukupno 27. Grand Slam polufinale. Prvom igraču svijeta to je ukupno 650. pobjeda u karijeri te 50. u Wimbledonu.

Rani break Novaka za lagani prvi set

Đoković je već u trećem gemu meča napravio break. Čilić je par puta mekano servirao, a onda i promašio jedan volej na mreži, a sve je skupa iskoristio Novak koji tu prednost nije ispuštao do kraja prvog seta unatoč činjenici da je u osmom gemu Čilić počeo ozbiljno prijetiti. Kod rezultata 5-4 Novak je krenuo dvostrukom servis pogreškom, no onda odigrao tri odlična boda za dvije set lopte. Obje je poslao u aut za prvo izjednačenje u prvom setu. Marin je zatim odigrao u aut, a Novak dobio novu set loptu na kojoj smo vidjeli najljepši bod u dosadašnjem meču. Nakon duge izmjene Čilić je izborio novo izjednačenje. Đoković je tada dobrim servisom izborio novu set loptu koju je Čilić poslao u mrežu i to je bilo dovoljno za 6-4 u prvom setu za Novaka Đokovića

Marin proigrao u drugom, ali nedovoljno

U drugom setu gledali smo drugačijeg Marina koji je nekoliko puta ozbiljno prijetio oduzimanjem servisa, no kod rezultata 4-4 ponovno je Đoković taj koji dolazi do breaka. Imao je Novak 15-0, a onda i puno sreće jer je jedna njegova lopta zapela na mreži pa prešla na stranu Čilića. Ponovno je dobro odigrao nakon toga za tri break lopte. Marin je prvu spasio servisom, no u drugoj nakon duge izmjene je Marin pogodio mrežu i Đoković je dobio servis za 2-0 u setovima. Pritiskao je Čilić, imao 15-0 pa 30-15, no sve je to preokrenuo Đoković. Prvu set loptu Marin je po tko zna koji put danas poslao u mrežu i stavio sebe u novu tešku situaciju.

Paralela umjesto dijagonale

Kod rezultata 3-3 u trećem setu Marin je stigao do 40-40 i imao odličnu priliku da 'prođe' Novaka na mreži, ali odigrao je paralelu umjesto dijagonale, a baš je to čekao Đoković koji je zatim lagano potvrdio svoj gem. 'Uništilo' je to Marina koji je nakon toga očajno servirao, a Đoković ponovno radi break. Brzo je Novak stigao do tri break lopte. Prvu je Marin spasio, a onda drugu neobjašnjivo poslao dva metra u aut. Branitelj naslova je rutinirano završio posao i zasluženo prošao u polufinale gdje će igrati protiv Gasqueta koji je s 11-9 u petom setu svladao Wawrinku.