Komentari 54

Rijeka rutinski svladala Cibaliju i izborila četvrtfinale Kupa! Ivanović briljirao s dva gola

5

Rijeka je napadala, a njezini napori nagrađeni su u 32. minuti. Nakon dugog napada, Smolčić je ubacio prema Hodži, koji je lijepo ostavio loptu za Ivanovića, a napadač Rijeke je rutinski poentirao

Nogometaši Rijeke plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa, oni su u susretu osmine finala u Vinkovicima svladali domaćeg drugoligaša Cibaliju sa 3-1 (1-0).

Cibalia i Rijeka sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa

Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Franjo Ivanović (32', 73'), jedan je gol dodao Alen Grgić (84'), dok je za domaće precizan bio Karlo Miljanić (75').

Gradi se Nova Kantrida! Sutra predstavljanje velikog projekta

Rijeka je terensku inicijativu u prvom poluvremenu materijalizirala u 32. minuti, Petrović je ubacio u kazneni prostor gdje je Hodža smirio loptu za udarac Ivanovića koji je pogodio mrežu preciznim udarcem sa 15-ak metara.

Rijeka imala pobjedu u rukama pa primila gol

Kada je Ivanović svojim drugim glom na utakmici u 73. minuti povisio na 2-0 činilo se kako je priči kraj. Nakon ubacianja iz auta stvorila se gužva pred domaćim golom, prvi pokušaj Ivanovića i udarac Jankovića su blokirani, ali lopta se odbila ponovno na nogu Ivanoviću koji je s va metra zatresao mrežu.

Pogledajte kako je Malenica briljirao protiv novog 'vatrenog'

No, samo dvije minute potom Cibalia se vratila na gol zaostatka. Golman Rijeke Zlomislić kratko je odbio slobodni udarac izveden iskosa, a najbrže je na odbijanac reagirao Miljanić i smanjio na 2-1.

Ipak, potpunog povratka Cibalije nije bilo, u 84. minuti obrana domaćih nije dobro reagirala na jednu dugu loptu, samo kratko odbila na udarac Grgića koji je iskoristio priliku za gol i time postavio konačnih 3-1.

Marco Pašalić naletio na branu zvanu Malenica! Osijek i Rijeka na Opus Areni ostali nedorečeni

Još ranije su plasman u četvrtfinale izborili Hajduk, Rudeš, Osijek, Dinamo, Gorica i Lokomotiva, dok će posljednji četvrtfinalist biti poznat nakon dvoboja Varaždina i Istre 1961 koji je na programu od 16 sati.

Ždrijeb četvrtfinalnih parova održat će se 11. prosinca.

Cibalia - Rijeka, Hrvatski kup 13.30 sati , Vinkovci
Cibalia
Miljenić 79'
1 : 3
Rijeka
Ivanović 32', 74', Grgić 84'
90+3'

Kraj utakmice!

90'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

90'

Dvije zamjene domaćina. Soldo i Šarić ušli su umjesto Miljanića i Bosaka.

86'

Juncaj je ušao umjesto Grgića, strijelca trećeg gola Rijeke.

84'

GOOOL! Rijeka je zabila i treći gol! Banda je lijepo utrčao u prostor, ali nije dobro uhvatio loptu. Ipak, ona se odbila do Grgića, koji je lijepo poentirao za treći gol Rijeke.