Rijeka preokrenula na Parku mladeži, Šibenik-Slaven 3-3

1

Pored poraza Hajduka i pobjede Dinama odigrane su još četiri utakmice 16. kola HNL-a. Zadrani su svladali Varaždin 3-0, a Lokomotiva je slavila protiv Zagreba

Mnoštvu golova i preokreta svjedočili su gledatelji četiri preostale utakmice 16. kola HNL-a. U susretu dana Riječani su napokon slavili 3-2 i to na teškom terenu protiv Splićana u Parku mladeži. Šibenik i Slaven Belupo podijelili su bodove u golijadi sa šest golova, a Zadar je u Stanovima bio uvjerljiv protiv Varaždinaca. U ranijem terminu Lokomotiva je slavila na Maksimiru 2-0 nad Zagrebom.

SPLIT - RIJEKA 2-3

Pravi triler vidjeli su gledatelji u splitskom Parku mladeži gdje je Rijeka s 3-2 pobijedila Split. Šteta što ih je bilo jedva tisuću jer su se mogli lijepo zabaviti. Domaći su krenuli žestoko od samog starta i već u 22. minuti preko Obilinovića poveli 1-0. Do kraja poluvremena mogli su crveni i deklasirati Riječane, činilo se kako se gostima sprema i treći uzastopni poraz, no napadači crvenih nisu zabijali niti s par metara u praznu mrežu. I kako se to obično događa u sportu onaj tko ne zabije primi gol, a Splićani su primili dva. Najprije je premoć Rijeke materijalizirao Štrok, a 15 minuta prije kraja i Đalović s bijele točke. Tu priči nije bio kraj. Katalinić poseže za zamjenom. Umjesto Serdarušića u igru ulazi Joško Parać i svega par minuta nakon toga koristi nespretnost Lisjaka i izbliza ga matira. Podjela bodova činila se najpravednijim ishodom, no iskusniji Riječani u sudačkoj nadoknadi dolaze do pobjede i vrijednih bodova, pažnji Petra Šimića umakao je Đalović, zaobišao je golmana Vukovića i poentirao za pobjedu. Radosti Riječana nije bilo kraja, čak je i trener Scorija skakao na klupi, a nakon utakmice su svi igrači pohitali prema Armadi i pobacali im na poklon sportsku opremu.

- Protiv odličnog Splita izašli smo iz ponora koji je prijetio da nas progura u slučaju da izgubimo utakmicu - rekao je Scoria i dodao:

- Ovo je veliko ohrabrenje uoči kup ogleda u srijedu i derbija s Dinamom i ovaj nam kisik dobro dođe da malo prodišemo.

Split je nakon Dinama minimalno kod kuće poražen i od Rijeke što nije previše zabrinulo trenera domaćih Katalinića.

- Presudilo je iskustvo, Đalović i Štrok su bili prejaki za našu slabašnu obranu bez dva standardna stopera.

ŠIBENIK - SLAVEN BELUPO 3-3

Još jedna utakmica bogata golovima odigrala se na Šubićevcu. Slaven je došao u vodstvo u 15. minuti preko Milardovića koji pogađa glavom. Početkom drugog dijela Kartelo donosi izjednačenje. Samo dvije minute kasnije Alishpahić donosi Šibeniku vodstvo. Vojnović u 81. zabija za ponovno poravnanje rezultata. U zadnjim minutama Šibenik vodi 3-2 preko Božića, a duboko u sudačkoj nadoknadi Delić zabija za konačnih 3-3.

ZADAR - VARAŽDIN 3-0

Zadrani su upisali i drugu uzastopnu pobjedu. Protiv Varaždinaca nisu imali težak posao. Terkeš je najviše pridonio s dva gola u 42. i 64. minuti, a jedan je dodao i Jerbić u 84.

LOKOMOTIVA - ZAGREB 2-0

Prekaljeni Nino Bule donio je pobjedu u gradskom derbiju dvama golovima u ranijem terminu. Zabio je u 18. i 69. minuti.