Komentari 2

Roko Karanušić uvjerljivo prošao 1. kolo US Opena

1

Hrvatski tenisač Roko Karanušić plasirao se u 2. kolo US Opena, pobjedom 7-5,7-5,3-6,6-2 protiv američkog kvalifikanta Ryana Sweetinga

Sweeting je trenutačno 277. igrač svijeta, ali je u vrlo dobroj formi. Uvjerljivo je prošao sva tri kvalifikacijska kola, no zapeo na Karanušiću. Naš je tenisač u prva dva seta oduzimao servis protivniku pri rezultatu 5-5 te tako poveo s 2-0 u setovima.
No prema starom "dobrom" običaju, bila je dovoljna jedna manja pogreška da Roko u trećem setu izgubi koncentraciju. To se dogodilo kad mu je Sweeting oduzeo servis na početku seta te lakoćom smanjio na 2-1 u setovima.
Na sreću, Karanušić se ovog puta znao smiriti te je u četvrtom setu odigrao besprijekorno. Amerikanac nije imao odgovore na njegove udarce, pa je Roko bez poteškoća osvojio četvrti set sa 6-2 i došao do pobjede u prvom kolu posljednjeg Grand Slama sezone.
U drugom kolu Karanušić će igrati protivJapanca Keija Nishikorija (126.), koji je senzacionalno izbacio Juana Monaca pobijedivši ga 6-2, 6-2, 5-7, 6-2.